Reklama
Reklama

Sierść pupila błyskawicznie zniknie z kanapy. Wyczyść ją tym, a będzie jak nowa

Właściciele zwierzaków od zawsze zmagają się z brudem, który ich pupile pozostawiają po sobie. Dotyczy to nie tylko nieczystości przenoszonych z zewnątrz, ale także sierści psów, czy kotów. Na szczęście, jest jeden trik, który stanowi pomoc w walce z uciążliwym futerkiem pupili.

Sierść pozostająca głęboko w poszyciu tkaniny, którą jest obita kanapa, to problem pojawiający się przede wszystkim podczas sezonów przejściowych. W trakcie jesieni, czy wiosny zwierzaki zmieniają ilość futerka na ciele, żeby zapewnić sobie lepszą gospodarkę cieplną.

Niestety sierść zalegająca na kanapie to problem nie tylko sezonowy, ale również całoroczny. I to niezależnie od tego, jakiej rasy jest zwierzak - czy ma gęste, czy rzadkie futerko. W takim razie, jaki wyjątkowy trik można stosować, żeby pozbyć się niepożądanej sierści na kanapie, ale także na innych rodzajach mebli?

Z tym trikiem usuniesz błyskawicznie sierść z kanapy

Do usunięcia sierści z ubrań z pomocą jednego triku, potrzebna będzie woda oraz gumowe rękawiczki. Na początku należy zacząć od standardowego czyszczenia. Trzeba po prostu dokładnie odkurzyć kanapę – najlepiej wykorzystując do tego końcówkę do kurzu i sierści.

Później przychodzi pora na zastosowanie triku. Na dłoń nakłada się grubą, gumową i zwilżoną wodą rękawicę. Kolejny krok to przejechanie syntetyczną powierzchnią po całej płaszczyźnie kanapy. Szorstki i wilgotny materiał sprawi, że pozostałości po sierści przylgną do rękawicy. Ten sposób może zadziałać już na zwykłej, gumowej rękawiczce – bez dodatku wody.

Inne skuteczne sposoby na usunięcie sierści zwierząt

Można też wykorzystać pozostałe sposoby na usuwanie pozostałości po futerku zwierząt. Rozwiązaniem będą małe "narzędzia" prosto z popularnych drogerii, czy sklepów odzieżowych. Mowa tutaj o lepkich rolkach lub szczotkach do usuwania włosów.

Sposób działania jest dość podobny jak w przypadku zastosowania gumowych rękawic. Na początku trzeba zacząć od dokładnego odkurzenia sofy lub kanapy. Następnym etapem jest usunięcie pozostałości sierści właśnie za sprawą lepkiej rolki lub szczotki. Dzięki temu futerko zwierzaka nie będzie już problemem.

Jakie zarazki znajdują się na sierści zwierząt?

Sierść zwierząt powinna być usuwana z mebli nie tylko ze względu na aspekty estetyczne. Pozostałości po futerku, czy mikroskopijnych fragmentach wyschniętej i złuszczonej skóry mogą być źródłem rozmaitych bakterii, a także przyczyną reakcji alergicznych. Z tego powodu dbając o czystość w domu, trzeba zwracać szczególną uwagę na usuwanie sierści.

Zobacz też:

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Dzięki niej koszule będą białe, jak nigdy

​Karta Moja Biedronka. Ważny informacja dla klientów. Mają dwa wyjścia

​W twojej diecie brakuje białka? Dietetyk radzi, jak zdrowo je uzupełnić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta domowe | sprzątanie