Sierść pupila błyskawicznie zniknie z kanapy. Wyczyść ją tym, a będzie jak nowa
Właściciele zwierzaków od zawsze zmagają się z brudem, który ich pupile pozostawiają po sobie. Dotyczy to nie tylko nieczystości przenoszonych z zewnątrz, ale także sierści psów, czy kotów. Na szczęście, jest jeden trik, który stanowi pomoc w walce z uciążliwym futerkiem pupili.
Sierść pozostająca głęboko w poszyciu tkaniny, którą jest obita kanapa, to problem pojawiający się przede wszystkim podczas sezonów przejściowych. W trakcie jesieni, czy wiosny zwierzaki zmieniają ilość futerka na ciele, żeby zapewnić sobie lepszą gospodarkę cieplną.
Niestety sierść zalegająca na kanapie to problem nie tylko sezonowy, ale również całoroczny. I to niezależnie od tego, jakiej rasy jest zwierzak - czy ma gęste, czy rzadkie futerko. W takim razie, jaki wyjątkowy trik można stosować, żeby pozbyć się niepożądanej sierści na kanapie, ale także na innych rodzajach mebli?
Do usunięcia sierści z ubrań z pomocą jednego triku, potrzebna będzie woda oraz gumowe rękawiczki. Na początku należy zacząć od standardowego czyszczenia. Trzeba po prostu dokładnie odkurzyć kanapę – najlepiej wykorzystując do tego końcówkę do kurzu i sierści.
Później przychodzi pora na zastosowanie triku. Na dłoń nakłada się grubą, gumową i zwilżoną wodą rękawicę. Kolejny krok to przejechanie syntetyczną powierzchnią po całej płaszczyźnie kanapy. Szorstki i wilgotny materiał sprawi, że pozostałości po sierści przylgną do rękawicy. Ten sposób może zadziałać już na zwykłej, gumowej rękawiczce – bez dodatku wody.
Można też wykorzystać pozostałe sposoby na usuwanie pozostałości po futerku zwierząt. Rozwiązaniem będą małe "narzędzia" prosto z popularnych drogerii, czy sklepów odzieżowych. Mowa tutaj o lepkich rolkach lub szczotkach do usuwania włosów.
Sposób działania jest dość podobny jak w przypadku zastosowania gumowych rękawic. Na początku trzeba zacząć od dokładnego odkurzenia sofy lub kanapy. Następnym etapem jest usunięcie pozostałości sierści właśnie za sprawą lepkiej rolki lub szczotki. Dzięki temu futerko zwierzaka nie będzie już problemem.
Sierść zwierząt powinna być usuwana z mebli nie tylko ze względu na aspekty estetyczne. Pozostałości po futerku, czy mikroskopijnych fragmentach wyschniętej i złuszczonej skóry mogą być źródłem rozmaitych bakterii, a także przyczyną reakcji alergicznych. Z tego powodu dbając o czystość w domu, trzeba zwracać szczególną uwagę na usuwanie sierści.
Zobacz też:
Grzyb, któremu niestraszne są mrozy. Smakuje, jak... owoce morza i rośnie w Polsce
Tak odświeżysz zimowe kurtki i płaszcze przed sezonem. Wcale nie musisz ich prać
Tak uszczelnisz plastikowe okna. W mieszkaniu będzie ciepło, a rachunki spadną