Reklama
Reklama

Rozłóż obierki na blaszce i włóż do piekarnika. Wystarczy 30 minut by zalśnił czystością

Przeprowadzenie kompleksowych porządków w kuchni obejmuje również czyszczenie niektórych sprzętów. Jednym z nich jest piekarnik, którego doprowadzenie do czystości może być problematyczne dla niektórych osób. Istnieje jednak pewien sposób, który może ci pomóc w odświeżeniu piekarnika.

Obierki od jabłek do czyszczenia piekarnika? 30 minut i problem z głowy

Dla wielu osób jabłka to ulubiona przekąska. Niektórzy wolą obierać owoce przed ich zjedzeniem. Najczęściej w takiej sytuacji obierki trafiają do kosza na śmieci. Okazuje się jednak, że można wykorzystać je w zupełnie inny sposób. Mowa tu o czyszczeniu piekarnika.  

W jaki sposób skórka od jabłek może pomóc w sprzątaniu? Chodzi o kwas jabłkowy, który ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Co więcej, związek ten może również wykazywać działanie wybielające. 

Aby wykorzystać obierki od jabłek do wyczyszczenia piekarnika, należy najpierw rozgrzać piecyk, wyłożyć skórki od owoców na blachę i włożyć je do środka na około 20-30 minut. Po tym czasie, wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć dokładnie za pomocą wilgotnej ścierki

Warto jednak pamiętać, że w przypadku cięższych zabrudzeń (np. przypieczonego sera), lepiej najpierw pozbyć się zalegających w urządzeniu nieczystości. Do tego celu można wykorzystać sprawdzone triki, takie jak użycie sody oczyszczonej

Do czego jeszcze można wykorzystać obierki od jabłek?

Miłośnicy domowych środków czystości mogą wykorzystać obierki od jabłek do stworzenia płynu do czyszczenia. Tego typu specyfik okaże się idealny przy sprzątaniu blatów lub do nabłyszczania garnków. W jaki sposób przygotować płyn z obierek? 

Obierki należy umieścić w garnku, a następnie zalać wodą i gotować przez około 30 minut. Po tym czasie powstały specyfik należy przelać do butelki ze spryskiwaczem i wykorzystywać według potrzeby. Niektóre osoby używają rzeczonego płynu do mycia podłóg, a także pozbywania się zacieków na płytkach.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie