Reklama
Reklama

Masz dość skrobania przypalonego piekarnika? Tak usuniesz zabrudzenia zaledwie w 2 minuty

Piekarnik to jedna z najważniejszych wizytówek kuchni i samego mieszkania. Zawsze powinien być czysty, a nie ociekający brudem z tłuszczu i resztkami jedzenia, lecz nie ma na świecie ludzi idealnych. Każdemu na pewno przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zapomnieć umyć go od razu po użyciu i urządzenie później ciężko było domyć. Jeżeli ty także masz już dosyć skrobania przypalonego piekarnika, wypróbuj jeden z tych genialnych trików, a po dwóch minutach znów będzie lśnił idealną czystością.

Problem przypalonego piekarnika dotyczy wszystkich, którzy regularnie przygotowują w nim potrawy. Jeżeli sprzed świętami Bożego Narodzenia spędzasz w kuchni sporo czasu, to na pewno chcesz nauczyć się pozbywać tłuszczu i resztek jedzenia w taki sposób, aby nie wymagało to wiele wysiłku. 

Nie od dziś wiadomo, że skrobanie drucikami jest czasochłonne i może zarysować powierzchnię urządzenia. Stosowanie profesjonalnych środków czyszczących nierzadko wiążę się zaś ze sporym wydatkiem. Lepiej wypróbuj więc inne domowe sposoby na czyszczenie piekarnika. Te proste triki są naprawdę genialne!

Wystarczy jedna tabletka do zmywarki. Przypalony piekarnik znów będzie lśnił czystością

Jeżeli nigdy wcześniej nie próbowałeś wyczyścić piekarnika za pomocą tabletek do zmywarki, przed świętami koniecznie wypróbuj ten patent. Wystarczy, że użyjesz jednej kapsułki, a twoje ociekające tłuszczem i brudem urządzenie znowu będzie idealnie czyste. 

Wyciągnij z szafki żaroodporne naczynie, wlej do niego wody i włóż tabletkę do zmywarki. Wsuń do piekarnika ustawionego na temperaturę 100 stopni Celsjusza i pozostaw go tak na około 1,5 godziny  tak, by para wodna zdążyła roznieść się po całym urządzeniu. Gdy czasu upłynie, wyłącz urządzenie i gdy ostygnie, za pomocą szmatki zbierz resztki nieczystości z oczyszczonego tą metodą sprzętu. 

Może cię zainteresować: Posmaruj tym łopatę, a odśnieżanie podjazdu będzie szło ci jak bułka z masłem                                        

Jak wyczyścić piekarnik produktem za grosze? Soda oczyszczona do zadań specjalnych

Jeżeli nie masz w domu kapsułek do zmywarki, możesz wyczyścić go również za pomocą gęstej domowej pasty z sody oczyszczonej i wody. Gdy je zmieszasz i zrobisz papkę, po prostu nałóż ją ja przypalone miejsca kolistymi ruchami za pomocą gąbki. 

Przy mniejszych problemach, wystarczający może okazać się również zwykły płyn do mycia naczyń zmieszany z wodą. Po prostu nałóż go na konkretne zabrudzenia kilka minut, a później standardowo umyj piekarnik. Jeśli szorowanie gąbką lub szmatką nie przynosi efektów, większe plamy z brudu możesz spróbować usunąć... monetą o nominale 2 złotych, którą powinieneś delikatnie potrzeć przypalone miejsce tak, by nie porysowac urządzenia.

Czytaj również: Wrzuć to do czajnika, a po dwóch godzinach osad z kamienia zniknie bez śladu                


Zobacz też:

Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika

Czy poduszki można prać w pralce? Kieruj się tymi zasadami, a posłużą ci przez lata

Gotujesz jajka w ten sposób? To błąd, który pozbawia je wszystkich wartości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki