Reklama
Reklama

Rachunki w aptece można obniżyć. Farmaceutka zdradza, jak oszczędzać, kupując leki

Rachunki w aptece mogą przyprawiać o zawrót głowy. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wielu z nas zmaga się z przeziębieniem. Okazuje się jednak, że nawet w dobie wysokiej inflacji na leki wcale nie musimy wydawać fortuny. Aby ich ceny były znośne, wystarczy zrobić jedną rzecz, o której na TikToku opowiedziała niedawno farmaceutka. Jeżeli go zastosujemy, nasz portfel na pewno nam podziękuje.

Ceny leków w aptekach mogą być przystępne nawet w dobie wysokiej inflacji, o ile tylko znamy przydatne triki. A tymi na regularnie dzieli się na TikToku farmaceutka z profilu @samodzielnypacjent. 

Nie tylko wyjaśnia ona internautom, jak bezpiecznie stosować leki, ale zdradza również sprytne sposoby, które pozwalają na nich sporo zaoszczędzić. Jak powinniśmy robić zakupy w aptece tak, by zdobyć wszystko to, co nam potrzebne i jednocześnie nie nadwyrężyć domowego budżetu? Wystarczy, że będziemy postępować w ten sposób.

W aptece zawsze szukaj ich przy ladach. Zaoszczędzisz fortunę na lekach

W okresie jesienno-zimowym jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienia, dlatego wydajemy więcej pieniędzy na witaminy. Okazuje się jednak, że jest prosty sposób, aby na nich zaoszczędzić. Farmaceutka z kanału @samodzielnypacjent poradziła swoim fanom na TikToku, by po przyjściu do apteki zwrócili uwagę na szklane kule, które pracownicy najczęściej ustawiają na ladzie przy kasach. 

Do tych przypominających małe akwaria słoi nierzadko wkładane są bowiem podstawowe leki dostępne bez recepty, po które sięgamy, aby poradzić sobie z bólem głowy czy gorączką. Osoby zatrudnione w aptekach umieszczają tam witaminy, suplementy, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, których data ważności zbliża się do końca. Wciąż jednak są zdatne do spożycia. 

Ceny takich witamin i leków bez recepty na ogół są o kilka lub kilkanaście złotych niższe niż w przypadku standardowych produktów, które farmaceuta musiałby zdjąć dla nas z półki. Dlatego nie obawiajmy się ich kupić, jeżeli jesteśmy pewni, że zużyjemy je zanim upłynie data zdatności do spożycia, bo np. w tym momencie boli nas gardło, a syropy czy tabletki łagodzące tę dolegliwość są akurat w pojemniku.

Może cię zainteresować: W PRL-u miała ją każda kobieta. W aptece kosztuje 4 zł, a prasuje zmarszczki jak botoks

Nie tylko szklane kule z lekami. Poproś o nie farmaceutę, a portfel ci podziękuje

W kolejnym filmie ekspertka z profilu @samodzielnypacjent na TikToku radzi również podczas zakupów zwracać uwagę na produkty, które mają uszkodzone opakowanie. Dotyczy to zarówno aptek stacjonarnych, jak i internetowych, w których różne rzeczy mogą być z tego powodu przecenione. 

Być może farmaceuta sam z siebie zaproponuje nam takowy lek i wtedy nie powinniśmy długo wahać się przed jego zakupem. Będzie on bowiem w pełni wartościowy, ale jego cena będzie niższa właśnie w związku z uszkodzonym pudełkiem, w który jest zapakowany. A to i tak szybko wyrzucamy do kosza.

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | zakupy