Reklama
Reklama

Przynieś ze spaceru i ułóż pod łóżkiem. Poczujesz spokój i harmonię

Kasztany są nie tylko darami natury, które przyciągają nasz wzrok, ale i również stanowią skarbnicę korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Oprócz tego znajdują liczne zastosowania w kuchni i codziennym życiu. Warto więc wiedzieć, jakie pozytywnie działanie wykazują dla naszego organizmu i czemu powinniśmy po jesiennym spacerze umieścić je pod łóżkiem.

Kasztany mają wiele magicznych i zdrowotnych właściwości, co sprawia, że są jednymi z najbardziej fascynujących darów natury. Od wieków bowiem wierzono, że mogą one przynieść wiele dobrego naszemu ciału i duszy.

Czy kasztany mają magiczne właściwości?

Kasztany nieodłącznie kojarzą się z jesienią. Uwagę od wieków przyciągają nie tylko za sprawą swojego wyglądu, ale i swoich niezwykłych właściwości.

Już w średniowieczu przypisywano kasztanom zdolności wyciągania z chorych ich słabości, a także wypędzania złych mocy z domów. Co ciekawe, współczesne badania wskazują, że te dary natury mają zdolność pochłaniania szkodliwego promieniowania emitowanego przez urządzenia elektroniczne.

Otoczeni tego typu urządzeniami, wciąż jesteśmy narażeni na ich szkodliwy wpływ. Z tego powodu zaleca się ułożenie kilku kasztanów przy telewizorze czy komputerze, ponieważ może to przynieść korzyści dla naszego samopoczucia, a także zdrowia. Należy jednak pamiętać, że kasztany utrzymują swoje właściwości tylko przez miesiąc.

Czytaj również: Zbierz w parku i wrzuć do pralki. Zaoszczędzisz na proszku do prania

Jakie korzyści przynoszą kasztany umieszczone pod łóżkiem?

Mówi się o tym, że kasztany działają jak naturalne odpromienniki i skupiają na sobie negatywną energię z otoczenia. Również wierzy się, że umieszczenie ich pod łóżkiem świetnie wpłynie na nasze zdrowie i odpędzi złą energię. Bezpośrednio wpłynie to na dobrą jakość snu i harmonię podczas nocnego wypoczynku

Jednak warto pamiętać, by nie przesadzać z ilością kasztanów, ponieważ ich zbyt duża ilość w jednym miejscu, może prowadzić do niepożądanych skutków. Najlepiej by ułożyć pod łóżkiem 2-4 kasztany. W przeciwnym razie mogłyby one zaszkodzić, bowiem odnotowano przypadki, w których spanie na kasztanach kończyło się bezsennością, rozdrażnieniem i bólami głowy.

Dodatkowo zaleca się, aby co jakiś czas sprawdzać nasze kasztany, by upewnić się, czy nie spleśniały. Jest to istotne, ponieważ pleśń w mieszkaniu może nasilać alergię i negatywnie oddziaływać na zdrowie domowników.

Do czego jeszcze używano kasztanów?

W dawnych latach magiczne właściwości kasztanów wykorzystywano także przy leczeniu reumatyzmu. Oprócz tego wiele osób nosiło je w kieszeni płaszcza lub kurtki, wierząc, że w ten sposób mogą zabezpieczyć się przed bólami serca.

Co więcej, kasztany były używane do higieny jamy ustnej i do łagodzenia bólu zęba. Często płukano usta odwarem z kasztanów. Natomiast w przypadku bólu zębów nawlekano trzy owoce na sznurek i noszono jak naszyjnik, a sproszkowane i namoczone kasztany w spirytusie wcierano w dziąsła.

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki