Reklama
Reklama

Przed snem włóż pod poduszkę czosnek. Brzmi dziwnie, ale jest genialne

Czosnek to niezwykle popularny składnik wielu potraw. Jego aromat potrafi świetnie uzupełnić niejedno danie. Okazuje się, że niektórzy wykorzystują czosnek również w inny, dość niecodzienny sposób. Wiele osób wkłada go pod poduszkę! Okazuje się, że takie działanie może okazać się korzystne dla zdrowia.

Właściwości czosnku. Nie tylko doskonałe walory smakowe

Czosnek zawiera wiele cennych dla zdrowia składników, takich jak witaminy i minerały. Mowa tu między innymi o witaminach z grupy B oraz witaminie C, D i A. W jego składzie znajduje się również fosfor, cynk, manganpotas czy selen. Czosnek to doskonałe źródło flawonoidów. Co więcej, wykazuje on właściwości antyseptyczne, ponieważ ma działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne

Wiele osób spożywa aromatyczny czosnek w sezonie jesienno-zimowym łącząc go ze szklanką gorącego mleka. Dzięki temu można wesprzeć organizm w walce z infekcjami, a także zwiększyć jego odporność

Sposób na spokojny sen? Włóż czosnek pod poduszkę

Okazuje się, że czosnek może być pomocny nie tylko w walce z przeziębieniem. Niektórzy wykorzystują go w dość nietypowy sposób. Mianowicie – przed snem wkładają go pod poduszkę. W jaki sposób może to pomóc? 

Tego rodzaju niecodziennie wykorzystanie czosnku wiąże się z tym, że wydziela on aromat, który może pomóc w obniżeniu poziomu kortyzolu, który często jest źródłem problemów ze snem. Zapach wykazuje działanie odprężające i relaksujące. Właśnie dlatego wiele osób praktykuje spanie z czosnkiem pod poduszką. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne, ale warto spróbować.

Przeczytaj też: Skandynawska metoda spania może uratować niejeden związek. O co w niej chodzi?

Dobrze wspomnieć, że odpowiednio długi sen jest niezbędny w kontekście regeneracji organizmu. Właściwe wysypianie się to kluczowy element utrzymania organizmu w zdrowiu. 

Warto jednak pamiętać, że w przypadku chronicznych problemów ze snem, czosnek pod poduszką może nie wystarczyć. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza specjalisty, który pomoże zdiagnozować problem.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | triki | domowe sposoby