Reklama
Reklama

Po całym dniu masz ciężkie i opuchnięte stopy? Owiń je folią aluminiową, a szybko poczujesz ulgę

Nasze stopy po całym dniu w pracy często są obolałe i nabrzmiałe. W dodatku zdarza się, że brakuje nam czasu na ich pielęgnację. Wtedy to warto sięgnąć po folię aluminiową, dzięki której w zaledwie kilkanaście minut zregenerujemy nasze stopy oraz dogłębnie je nawilżymy. Sprawdź, dlaczego warto owijać nogi folią i jak to robić.

Folia aluminiowa najczęściej używana jest w kuchni. Jednak ma ona sporo innych zastosowań, dzięki którym możemy nie tylko ułatwić sobie życie, ale i zadbać o swój wygląd. Podpowiadamy, jak używać tego produktu, aby zapewnić naszym stopom domowe SPA i by szybko poczuć efekty tego działania.

Dlaczego warto owijać stopy folią aluminiową?

Wiele osób używa folii aluminiowej w swojej kuchni, nie mając świadomości, że posiada ona sporo innych zastosowań. Jedno z nich pozwoli nam zadbać o swoje stopy i złagodzi codzienne dolegliwości.

Okazuje się bowiem, że owinięcie stóp folią doskonale wpływa na zmęczoną i suchą skórę oraz dogłębnie ją nawilża. Dodatkowo ten nietypowy okład pozwala zmniejszyć ból, napięcie, a także pomaga się zrelaksować oraz ogrzać. Warto także dodać, że tego typu zabieg pozwala składnikom zawartym w kremie o wiele szybciej przeniknąć w głębsze warstwy skórę, co sprawia, że poczujemy natychmiastową ulgę.

Chcąc zapewnić swoim stopom regenerację, będziemy potrzebowali około 5-7 arkuszy folii aluminiowej. Pierwszym krokiem jest dokładne wymycie stóp i osuszenie ich ręcznikiem. Następnie nakładamy na nie silnie odżywczy i nawilżający krem.

Po aplikacji produktu owijamy każdą stopę osobno folią aluminiową, zakładając ją tak, by błyszcząca strona była przy skórze. Całość pozostawiamy na 15-30 minut. Możemy dodatkowo zabezpieczyć nasze stopy, zakładając na folię grube skarpety. Po upływie tego czasu ściągamy folię i możemy cieszyć się zregenerowaną skórą stóp.

Czytaj również: Tak szybko wyczyścisz białe trampki na wiosnę. Zapomnij o żółtych zaciekach

Jakie zastosowanie w domu może mieć jeszcze folia aluminiowa?

Folia aluminiowa ma również wiele innych zastosowań, dlatego warto mieć ją zawsze pod ręką. Dzięki niej możemy znacznie ułatwić sobie niektóre codzienne czynności lub zadbać o swój wygląd.

Przedstawiamy najlepsze pomysły na wykorzystanie folii aluminiowej w swoim domu:

  • Jeżeli mamy tępe nożyczki, to warto użyć folii, aby je naostrzyć. Wystarczy, że sięgniemy po nią i potniemy za pomocą nożyczek na mniejsze kawałki. Już po chwili będą one tak ostre, jak na początku ich używania.
  • Folia aluminiowa świetnie radzi sobie z opuchlizną oraz sińcami pod oczami. Musimy ją złożyć w niewielkie prostokąty, a następnie umieścić w zamrażarce na 30 minut. Dzięki temu możemy wykorzystać ją jako chłodzący okład pod oczy. W rezultacie naczynia krwionośne ulegną obkurczeniu, a twarz będzie wyglądała świeżo i promiennie.
  • W przypadku, gdy musimy wyprasować ubrania, a nie mamy na to zbyt wiele czasu, ten produkt również się przyda. Składamy ubranie wokół kawałka folii, a następnie je prasujemy. Dzięki folii aluminiowej ubranie będzie prasowane z obu stron w tym samym czasie.

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki