Reklama
Reklama

Plamy po herbacie na ulubionym obrusie? Ta domowa mieszanka usunie je w 30 minut

W okresie świątecznym, wśród wszelakich potraw z pewnością znajdzie się i herbata. Na co dzień również często gości na stołach. Zwłaszcza w chłodne, zimowe wieczory. Chwila nieuwagi i kilka kropel, a nawet cały napój może znaleźć się na ulubionym obrusie. Na szczęście wystarczy zadziałać szybko i zastosować proste, a zarazem skuteczne domowe triki w walce z plamami. Sprawdź, jak to zrobić.

Kiedy przydarzyła się już sytuacja, w której Twój ulubiony herbaciany napój wylądował na obrusie - trzeba działać i to możliwie jak najszybciej. Zwyczajne wypranie tkaniny może okazać się niewystarczające. Jak więc zaradzić powstałym plamom z herbaty? 

Plamy po herbacie - jak skutecznie się ich pozbyć? 

Herbata to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Towarzyszy w codziennym życiu, jak i od święta. Jest to jednak produkt, który po przypadkowym rozlaniu może pozostawić kłopotliwe plamy na tkaninie. 

Odpowiednio szybkie zareagowanie na zdarzenie zwiększa szansę na całkowite usunięcie plam. Dodatkowo z pomocą przychodzą domowe sposoby. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie i chemiczne detergenty.  

Jak skutecznie usunąć plamy po herbacie? Wystarczy kilka produktów, które znajdziesz w swojej kuchni 

W pierwszej kolejności, jeśli posiadasz taką możliwość, poplamiony obrus bądź inną tkaninę namocz w ciepłej wodzie. Następnie znajdź w kuchni kilka produktów, które pomogą w skutecznym rozprawieniu się z plamami.  

Te artykuły goszczą w niemal każdej kuchni. O czym konkretnie mowa? Sok z cytryny, soda oczyszczona oraz ocet. Wystarczy, że wymieszasz je ze sobą w małych porcjach. Powstałą miksturę należy nałożyć na plamy i pozostawić na około 30 minut.  

Po upływie czasu wypierz obrus w pralce. Odpowiednia szybkość reakcji i zastosowanie tego prostego triku powinny sprawić, że po plamach nie będzie ani śladu. Jeśli jest to dość duża i intensywna plama, do utworzonej mieszanki, można dodać również wodę utlenioną, która zadziała jak wybielacz. 

Zobacz też:

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

Przechowuj czosnek tak, jak mój dziadek. Może leżeć długo i się nie psuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki