Reklama
Reklama

Pij jedną szklankę przed snem, a szybko stracisz zbędne kilogramy

Kto pragnie zdrowo zrzucić zbędne kilogramy, powinien wypróbować naturalne metody. Na terenach zdziczałych w Polsce rośnie niezwykła roślina, od wieków wykorzystywana w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej. Kozieradka wygląda niepozornie, ale wykazuje mnóstwo właściwości zdrowotnych. Wspomaga między innymi odchudzanie. Jakie są właściwości kozieradki i jak ją stosować? Podpowiadamy.

Większość osób myśli o ćwiczeniach i dietach odchudzających wiosną, chcąc cieszyć się latem idealną sylwetką. Dbanie o optymalną wagę powinno jednak wynikać nie tylko z chęci poprawy swojego wyglądu, lecz przede wszystkim z troski o zdrowie. Istnieją naturalne sposoby, by wspomóc redukcję masy ciała, nie katując się jednocześnie podejrzanymi "dietami-cud". Skutecznym działaniem wyróżniają się liczne zioła — w tym między innymi kozieradka. Co to za roślina i jak ją stosować?

Kozieradka — czym jest "boża trawka"?

Kozieradka pospolita, znana również jako kozieradka lekarska, to roślina zielna z rodziny bobowatych, nazywana czasem "bożą trawką". Jest rośliną jednoroczną, dorastającą do wysokości około 60 cm. Ma trójlistkowe liście i żółte kwiaty, a wytwarzane przez nią nasiona wykazują liczne właściwości zdrowotne. Dojrzewają w podłużnych strąkach i można je dodawać do wielu różnych dań — zarówno zup, sosów, jak i zapiekanek czy makaronów.

Nasiona kozieradki można stosować doustnie lub wykonać z nich napar. Co więcej, uprawa kozieradki jest możliwa zarówno w gruncie, jak i w doniczkach. Jest to roślina mało wymagająca, więc każdy może ją zasiać, a następnie cieszyć się jej pozytywnym wpływem na zdrowie.

Przeczytaj również: W PRL-u ciotki i babcie piły ją na potęgę. Obniża cholesterol i pomaga "zachować linię"

Kozieradka na odchudzanie — jak przygotować napar?

Właściwości kozieradki są naprawdę liczne. Roślina między innymi wspomaga łagodzenie stanów zapalnych skóry, wzmacnia odporność, a także pomaga obniżyć poziom cukru i złego cholesterolu we krwi. Nasiona kozieradki wspierają prawidłową pracę układu trawiennego. Są również źródłem białka i błonnika.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że napar z kozieradki wykazuje i inne działanie - wspiera w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jak przygotować napar z kozieradki?

  • Łyżeczkę nasion wrzucamy do szklanki i dodajemy do nich imbir, który poprawi smak.
  • Nasiona i imbir zalewamy wrzątkiem, a następnie mieszamy i przykrywamy talerzykiem.
  • Odstawiamy na 7-8 minut, a po tym czasie wypijamy.

Kozieradkę najlepiej stosować wieczorem, ponieważ wzmaga łaknienie - zasypiając nie będziemy zaś musieli z tym walczyć. Z jej spożywaniem powinny się jednak wstrzymać osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe. Zawarte w kozieradce substancje mogą bowiem wchodzić z nimi w reakcję. Jej ewentualne stosowanie najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem.

Zobacz też:

Masz dość skrobania przypalonego piekarnika? Tak usuniesz zabrudzenia zaledwie w 2 minuty

Połóż liść laurowy pod prysznicem, a od razu poczujesz się lepiej

Jak najlepiej przechowywać pieczywo? Wcale nie w chlebaku czy w lodówce

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie