Reklama
Reklama

O tym zastosowaniu proszku do pieczenia nie wiedziałeś. Mnie powiedziała o nim babcia

Proszek do pieczenia to produkt najczęściej wykorzystywany do przyrządzania różnej maści wypieków. Dzięki jego działaniu możliwe jest spulchnianie ciasta. Okazuje się, że istnieją również inne, babcine, sposoby na wykorzystanie proszku do pieczenia. Co ciekawe, zastosowanie produktu nie ogranicza się jedynie do kuchni.

Ciekawe sposoby na wykorzystanie proszku do pieczenia

Proszek do pieczenia to mieszanka wodorowęglanu sodu, skrobi oraz regulatora kwasowości. Jego najpowszechniejszym zastosowaniem jest spulchnianie wypieków. Jednak nasze babcie odkryły również inne sposoby na wykorzystanie tego produktu. Niektóre z nich są naprawdę pomysłowe. 

Okazuje się, że proszku do pieczenia można również użyć do gotowania rozmaitych dań obiadowych. Jego niewielka ilość dodana do mięsa sprawi, że będzie ono o wiele bardziej delikatne i kruche. Z kolei puree ziemniaczane uzupełnione proszkiem do pieczenia stanie się puszyste niczym chmurka.

Przeczytaj też: Wydasz mniej niż złotówkę, a zatkany zlew przestanie być problemem. Wsypuj do odpływu raz w tygodniu

Proszku do pieczenia można również użyć do wyczyszczenia przypalonego garnka lub patelni. W tym celu wystarczy wsypać jego niewielką ilość do jednego z naczyń, dolać wody i gotować około 10-20 minut. Po tym czasie zabrudzenia będzie można w prosty sposób usunąć. 

Inne pomysłowe zastosowania proszku do pieczenia

Proszek do pieczenia znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni. Można go również wykorzystać w innych miejscach. W jaki sposób? 

Rzeczony produkt może posłużyć jako środek do czyszczenia fug. Wystarczy zrobić z niego pastę, łącząc opakowanie proszku z jedną łyżką ciepłej wody. Tak przygotowany preparat należy umieścić na zabrudzonych fugach i zostawić na około 40-50 minut. Po tym czasie całość można umyć gąbką i spłukać

Proszek do pieczenia może również pomóc w pozbyciu się mrówek. W tym celu ich miejsce bytowania należy obficie posypać produktem. Jednak w przypadku, gdy mrówek jest bardzo dużo, proszek może nie wystarczyć. Wtedy należy zaopatrzyć się w profesjonalne środki dostępne między innymi w sklepach ogrodniczych. 

Zobacz też:

Myjesz plastikowe opakowania przed wyrzuceniem do śmieci? Ekspert wyjaśnia, czy trzeba to robić

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie