Reklama
Reklama

​O tych miejscach często zapominamy podczas sprzątania. To tam zbiera się najwięcej kurzu

Każdy ma inne podejście do sprzątania — jedni sprzątają raz w tygodniu, inni utrzymują czystość na bieżąco. Jednak bez względu na to, jaką wybierzemy taktykę, mamy wspólny cel, jakim jest czyste mieszkanie. Poznaj kilka nieoczywistych miejsc, o których zapominamy przy sprzątaniu, a to właśnie tam zbiera się najwięcej kurzu.

Siedlisko kurzu, o którym często zapominamy

Pierwszym nieoczywistym miejscem, o którym często zapominamy podczas sprzątania, a zbiera się na nim sporo kurzu, jest... dywan. I nie chodzi tu o zwykłe odkurzanie czy nawet wytrzepanie raz na jakiś czas, a o jego pranie. Gruntowne pranie pozwoli pozbyć się brudu oraz bakterii, a w wielu przypadkach sprawi, że stanie się zauważalnie jaśniejszy, gdy pozbędziemy się z niego kurzu i zanieczyszczeń. Możemy oddać nasz dywan do pralni chemicznej bądź we własnym zakresie wyczyścić go odkurzaczem chemicznym.

Sprawdź również: Zmywarka też ma ukrytą funkcję. Mało kto o niej wie, a jest bardzo przydatna

Kolejnym miejscem, o którym warto pamiętać przy każdym sprzątaniu, są także kontakty. Mało kto regularnie je odkurza, a to duży błąd. Najlepiej do tego celu sprawdzi się specjalna nakładka z włosiem na rurę od odkurzacza. Możemy również wykorzystać szczotkę do kurzu, a następnie odkurzyć wokół. Podczas sprzątania zwróćmy także uwagę na liście kwiatów. Nie tylko wpływa on negatywnie na ich rozwój (poprzez zahamowanie fotosyntezy), ale również na nasze oddychanie. Wystarczy regularnie przecierać je wilgotną szmatką lub kupić dedykowane ściereczki do wycierania liści kwiatów.

W tych miejscach na pewno nie sprzątasz regularnie. To błąd!

Odkurzanie podłóg, ścieranie kurzu z komody i stołu — to robi każdy. A kto zagląda wyżej? Niestety już nie każdy. A na górach szaf, lampach czy kinkietach potrafią osadzić się ogromne ilości kurzu. Możemy się go pozbyć, używając ścierki, ale również odkurzacza z odpowiednią końcówką. Dzięki temu zmniejszymy ilość kurzu w mieszkaniu, a także będzie nam się o wiele lepiej oddychało w pomieszczeniu.

Sprawdź również: Muszla toalety będzie czysta, jak nigdy wcześniej. Wystarczy, że umyjesz ją tym

Ostatnim zapomnianym miejscem podczas sprzątania są... okolice lodówki. A dokładniej obszar za nią oraz pod nią. Zdecydowana większość ludzi odkurza tam niezwykle rzadko, a wręcz okazjonalnie. Jednak warto to zmienić i raz w miesiącu odsunąć lodówkę. Nie tylko wyjmiemy to, co przez ten czas tam wpadło, ale również pozbędziemy się dużej ilości kurzu, który nie będzie się już rozprzestrzeniał po naszym mieszkaniu.

Zobacz też:

Tak Amerykanie odstraszają komary. Tania i skuteczna metoda sprawdzi się też u nas

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie