Reklama
Reklama

Nieproszeni goście na parapecie i balkonie? Babciny sposób na odstraszanie gołębi nigdy nie zawodzi

Posiadacze balkonów często skarżą się na wizyty nieproszonych gości. Mowa o gołębiach, które nie dość, że hałasują, to jeszcze potrafią zabrudzić posadzkę swoimi odchodami. Problem dotyka w szczególności osoby, które mieszkają w większych miejscowościach – to właśnie tam najczęściej bytują gołębie. Jak się ich pozbyć? Okazuje się, że warto wykorzystać pewien babciny sposób.

Gołąb grasuje po balkonie – co robić?

Gołębie to zwierzęta, które zazwyczaj zamieszkują miasta, a to z uwagi na łatwość w zdobywaniu pożywienia. Co więcej, niektóre osoby dokarmiają ptaki, co ściąga uwagę jeszcze większej liczby osobników. Ma to swoje minusy – jednym z nich jest grasowanie gołębi po balkonach. Rzeczone ptaki potrafią sprawić nie lada kłopot, a to za sprawą głośnego gruchania i pozostawiania po sobie nieczystości. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim, warto pamiętać, że gołębie to żywe stworzenia. Nie należy obchodzić się z nimi w sposób, który mógłby wyrządzić im krzywdę. Istnieją humanitarne metody, które pozwolą pozbyć się problemu. To między innymi urządzenia emitujące ultradźwięki, które odstraszają ptaki czy specjalne siatki zapobiegające przedostawaniu się gołębi na balkon. Nierzadko skuteczne okazują się wietrzne dzwonki bambusowe, które również mogą spłoszyć nieproszonych gości. 

Gołębie upatrzyły sobie twój balkon za cel? Wykorzystaj babciny sposób na pozbycie się ich

Specjalny sprzęt do ultradźwięków czy siatki na balkon to nie jedyne sposoby na pozbycie się problemu gołębi. Istnieje pewna babcina metoda, która może okazać się równie skuteczna. Wystarczy wykorzystać ocet i pieprz, czyli składniki, które prawdopodobnie każdy ma w swojej kuchni.

Przeczytaj też: Ptaki nie przylatują do twojego karmnika? Prawdopodobnie popełniłeś ten błąd

W jaki sposób rzeczone składniki mają pomóc? Chodzi o zapach octu i pieprzu, którego gołębie wprost nie znoszą. Wystarczy wlać do niewielkiego naczynia nieco octu, wsypać pół łyżeczki pieprzu i postawić na balkonie. Jeżeli ptaki rozpoczęły budowę gniazda (bo nierzadko i na to sobie pozwalają) to wówczas warto spryskać taką mieszanką miejsce, w którym rozpoczęły stawianie konstrukcji.

Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki