Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj pestek z czereśni. Zdziwisz się, do czego możesz je wykorzystać

Polacy nie doceniają cennych właściwości pestek z czereśni. Te po zjedzeniu owoców najczęściej od razu lądują w koszu na śmieci, a to błąd. Można je bowiem ponownie wykorzystać w domu i tym samym zaoszczędzić ponad sto złotych na zakupie przedmiotu, który przynosi ulgę przy wielu popularnych dolegliwościach.

Czereśnie to jeden z najcenniejszych letnich skarbów wśród owoców. Są smaczne i stanowią źródło wielu witamin, ale nie tylko dlatego warto regularnie po nie sięgać. Ich zakup może ci się opłacić również dlatego, że pestki czereśni można wykorzystać ponowie w domu. Nie uwierzysz, do czego mogą ci się przydać. 

Jak wykorzystać pestki czereśni? Możesz zrobić z nich domowy termofor

Jeżeli tylko masz ochotę, to z pestek czereśni możesz zrobić... domowy termofor. Takie rozwiązanie to prawdziwy hit, który w ostatnim czasie robi furorę w ekologicznych sklepach. 

Cena gotowych produktów oscyluje w granicach 80-160 złotych. To sporo, ale po co wydawać pieniądze, skoro możesz zrobić termofor z pestek czereśni samodzielnie w domowym zaciszu. I to nawet bez maszyny do szycia.

Może cię zainteresować: Szkodniki mogą zniszczyć wiśnie. Tak pozbędziesz się nasionnicy trześniówki

Jak przygotować termofor z pestek czereśni? To nic trudnego

Przygotowanie czereśniowego termofora jest dość proste. Nie wymaga wielkich krawieckich umiejętności, lecz przyda ci się cierpliwość. Najpierw musisz bowiem oczyścić pestki z resztek owoców (około 1,5 kg wiśni lub czereśni). Później pozostaw je przez 3-4 dni do wysuszenia w suchym miejscu na płaskiej blaszce, od czasu do czasu je mieszając. 

W oczekiwaniu aż pestki czereśni wyschną, zrób pokrowiec o dowolnym kształcie (najlepiej sprawdza się prostokąt) zszywając dwa skrawki materiału. Do jego wykonania, możesz wykorzystać stare ubrania, obrusy, pościel lub inne niepotrzebne tkaniny. 

Pozostaw miejsce na pestki, wsyp je do środka, gdy wyschną i zaszyj ostatni brzeg domowego termoforu z czereśni. Po nagrzaniu w mikrofali przez 2 minuty powinien być gotowy do użycia. 

Czytaj również: Nowe warzywo w polskich sklepach. Ma masę witamin, a kosztuje kilka złotych

Termofor z pestek czereśni - na jakie dolegliwości pomaga?

Termofor z pestek czereśni może przynieść ci ulgę przy bulach menstruacyjnych, bólach mięśni, odczuwaniu dolegliwości związanych z chorobami stawów czy kręgosłupa. Na ciepło stosuj go także przy skurczach i drobnych napięciach. 

A jeśli boli cię głowa, odczuwasz nieprzyjemne konsekwencje ukąszeń owadów czy drobnych poparzeń słonecznych, przyłóż do skóry termofor z czereśni na zimno. Wcześniej wystarczy włożyć go do zamrażarki na około pół godziny.

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki