Reklama
Reklama

Nie uwierzysz, czym najszybciej wyczyścisz kanapę. Ten sposób to hit TikToka

Czyszczenie kanapy to duże wyzwanie. Dzieje się tak ze względu na charakterystykę materiału, liczne wgłębienia, a także problem z wysuszeniem materaca i obicia. Z pomocą przychodzi pewna użytkowniczka Tik Toka.

Sofy z tkaniny, czy weluru są wygodne i ładnie się prezentują. Można poczuć się na nich wyjątkowo przytulnie. Niestety są też trudne w czyszczeniu. 

Warto jednak dowiedzieć się, jak usunąć uporczywy brud i plamy nie niszcząc przy tym domowego wyposażenia. Dzięki temu będzie można też uniknąć "opakowywania" kanap w pokrowce ochronne, które wyglądają nieestetycznie.

Sposób z TikToka na brudną kanapę – kapsułki do prania i woda

Na początku konieczne jest wykonanie płynu do czyszczenia. Do przygotowania potrzebna będzie gorąca woda i jedna kapsułka do prania. To wszystko należy wymieszać w misce. 

Oprócz miski do czyszczenia będą potrzebne rękawiczki sanitarne, ściereczka z mikrofibry, a także pokrywka od garnka. Szmatką należy owinąć pokrywkę od dołu tak, aby móc złapać jej końcówki w punkcie, w którym znajduje się gałka. 

Jak wyczyścić kanapę sposobem z TikToka?

"Czyścik" składający się ze szmatki nałożonej na pokrywkę garnka i nasączonej roztworem, należy chwycić w dłoń i rozpocząć systematyczne czyszczenie powierzchni kanapy. Należy przetrzeć wszystkie miejsca tak, aby z mebla zostały równomiernie usunięte nieczystości.

Nieduża ilość roztworu na szmatce spowoduje, że nieczystości znikną, a materac nie zostanie zamoczony. Przyspieszy to proces schnięcia mebla. Trzeba jednak zadbać o dodatkowe, sprzyjające warunki.

Jak wysuszyć kanapę po praniu?

Czas, po którym kanapa wyschnie, jest uzależniony od kilku czynników. Jest to m.in.: temperatura otoczenia, wilgotność powietrza, a także rodzaj materiału, który został wykonany do obicia kanapy (syntetyczna lub naturalna tkanina).

Znaczenie ma również intensywność zabrudzenia. Trwałe zanieczyszczenie będzie trudniej usunąć. Jednak z reguły kanapa schnie od 4 do 12 godzin. Najlepiej wyprać ją rano i w słoneczny dzień. 

Żeby ułatwić sobie zadanie, można lekko uchylić okna tak, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. Schnięcie można przyspieszyć również za sprawą klimatyzacji, ustawiając jej działanie na intensywniejsze. Pomocą będzie też podwyższenie temperatury w pomieszczeniu za sprawą różnych źródeł ciepła, na przykład kaloryferów.

Zobacz też:

Wrzuć je do bębna, a poduszki po praniu będą miękkie i puszyste jak chmurka!

Tych rzeczy nigdy nie wkładaj do zmywarki. Będą bezużyteczne

​Nie wyrzucaj, tylko włóż do spłuczki. Następny rachunek za wodę miło cię zaskoczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby