Reklama
Reklama

Nie masz klimatyzacji? Tak szybko i tanio schłodzisz mieszkanie

Klimatyzacja staje się coraz bardziej popularna, jednak wciąż pozostaje wiele mieszkań, w których nie jest zamontowana. Upalne dni są wtedy trudne do zniesienia. Czy można jakoś temu zaradzić? Okazuje się, że tak i to prostymi sposobami, które pomogą uporać się z gorącym powietrzem. Podpowiadamy, jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni.  

Kiedy temperatura na zewnątrz jest ekstremalnie wysoka, trudno wytrzymać w nieklimatyzowanym pomieszczeniu. Wiele osób zastanawia się więc, jak schłodzić mieszkanie w upał, nie posiadając klimatyzacji. Do tego warto wykorzystać skuteczne triki, które z pewnością przyniosą wytchnienie. Co warto zrobić?

O tym pamiętaj w mieszkaniu bez klimatyzacji podczas upalnych dni 

Wraz ze zbliżającym się latem nadchodzą również upalne dni. Jak przygotować się na ten gorący czas, aby zapewnić sobie i pozostałym domownikom optymalne warunki w mieszkaniu? Na szczęście istnieją proste zasady, które stosowane regularnie podczas upałów mogą zapewnić ulgę. Koniecznie pamiętaj, o następujących czynnościach: 

  • Zasłonięcie okien roletami — to doskonały sposób na stworzenie bariery dla wpadających promieni słonecznych. Jeśli ich nie posiadasz, warto wyposażyć się w nie przed sezonem letnim. Oprócz rolet sprawdzą się również zaciemniające zasłony.  
  • Pozostawienie uchylonych okien na noc — dzięki temu przewietrzysz mieszkanie i wpuścisz chłodniejsze powietrze. Pamiętaj o tym, aby zamykać okno zaraz o poranku, zanim ponownie zrobi się ciepło. Dzięki temu w mieszkaniu pozostanie chłodne powietrze z nocy.  
  • Unikanie długiego gotowania — sprawdzony trik, którego warto się trzymać w upalne dni. Gotowanie generuje jeszcze więcej ciepłego powietrza, dlatego przez ten czas warto z niego zrezygnować. Kiedy na zewnątrz żar leje się z nieba, warto postawić na takie dania, które nie wymagają odpalania kuchenki czy piekarnika. 

Zobacz także: Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Jak schłodzić mieszkanie w upał? Prosty sposób  

Oprócz wymienionych czynności, które warto wprowadzić do swojej rutyny podczas upałów, dobrze również sięgnąć po sprawdzone sposoby, które przyniosą wytchnienie w czasie gorących dni. Między innymi warto zainwestować w dobry wentylator, który w niewymagający sposób da uczucie orzeźwienia.

To jednak nie wszystko. Z użyciem popularnego wiatraka, można w łatwy i tani sposób schłodzić mieszkanie. Wystarczy sięgnąć po lód i umieścić go w kubełku bądź misce. Następnie pozostaje całość postawić przed wiatrakiem, dzięki któremu zimna woda rozejdzie się przyjemnie po mieszkaniu. Tym sposobem łatwo można sprawić sobie poczucie ulgi w upalny dzień. 

Ważne, aby wiatrak ustawić w dobrym miejscu. Przede wszystkim nie za blisko siebie, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Dodatkowo podczas upałów warto zadbać o swój organizm w inny sposób, między innymi poprzez przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów.  

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki