Reklama
Reklama

Najlepszy zamiennik chemii z drogerii. Kosztuje 3 zł i działa cuda

Mocne detergenty są dla wielu osób równoznaczne ze skutecznością czyszczenia różnych zakamarków domu. Jednak niektóre domowe sposoby na naturalne sprzątanie, okazują się o wiele bardziej efektywne, tańsze i wydajne. Co więcej, pomagają one zadbać o środowisko. Sprawdź, czego użyć do mycia okien i prania, aby zaoszczędzić i wydać zaledwie 3 zł.

Część chemicznych detergentów można skutecznie zastąpić naturalnym środkami i sposobami, które są proste i mało kosztowne. Podobnie jest w przypadku mycia okien czy prania ubrań. I w tym przypadku możemy nie tylko zaoszczędzić, ale i zadbać o planetę oraz własne zdrowie. Podpowiadamy, co sprawdzi się w czasie mycia okien i czym zastąpić płyn do płukania tkanin.

Czy domowe detergenty są skuteczne?

Wiele osób regularnie korzysta z mocnych detergentów do sprzątania, ponieważ nie wierzą oni w skuteczność naturalnych środków. Jednak takie produkty przynoszą równie dobre efekty, a w dodatku są nie tylko bardziej ekologiczne, ale i tańsze.

Co więcej, naturalne środki do czyszczenia są zarówno skuteczne, jak i wydajne. Warto także dodać, że także sam proces sprzątania naturalnymi środkami jest często przyjemniejszy, ponieważ nie wdychamy chemicznych oparów i nie wysuszamy sobie dłoni. Równocześnie przyczynia się to do poprawy naszego zdrowia.

Oprócz tych argumentów nie zapominajmy także o kwestii ochrony przyrody, ponieważ naturalne środki czyszczące nie zanieczyszczają wody i są lepsze dla środowiska.

Jak wymyć okna bez smug? Wystarczy jeden produkt

Idealnie błyszczące okna bez smug możemy osiągnąć za pomocą prostego domowego sposobu. Wystarczy, że w aptece kupimy glicerynę, którą kosztuje zaledwie 3 zł. Jest ona nie tylko tania, ale i skuteczna oraz wydajna.

Gliceryna świetnie sprawdza się podczas mycia okien. W tym celu musimy jedynie do wody, którą przecieramy szyby, dodać kilka jej kropel. Dzięki temu brud na oknach nie będzie się tak szybko osadzał, a także zapomnimy o uciążliwych smugach. Jest to jeden z najlepszych zamienników chemii sklepowej.  

Czytaj również: Jak utrzymać ładny zapach w mieszkaniu? To chyba najtańszy odświeżacz powietrza, jaki widziałam

Jak zastosować glicerynę do zmiękczania tkanin?

Gliceryna przyda się nie tylko podczas mycia okien. Produkt ten doskonale sprawdzi się również w praniu, ponieważ może zastąpić płyn do płukania. Dzięki stosowaniu gliceryny możemy uzyskać miękkie oraz delikatne tkaniny. Bardzo dobrze sprawdzi się ona także przy wełnianych swetrach.

Wystarczy, że do miski z wodą dodamy kilka kropli gliceryny i wypłuczemy w niej ubrania. Produkt ten zmiękczy włókna i nie zaszkodzi naturalnym tkaninom. Dzięki niej pranie będzie przyjemne w dotyku.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie