Reklama
Reklama

Najlepszy środek do czyszczenia prysznica. Zrobisz go za grosze i zapomnisz o smugach czy zaciekach

Utrzymanie domu w czystości nie musi być pracochłonne i drogie. Możemy przygotować skuteczne środki do czyszczenia samodzielnie, za niewielkie pieniądze. Popularna tiktokerka doradza, w jaki sposób pozbyć się z kabiny prysznicowej zabrudzeń i osadów. Czego będziemy potrzebować?

Kabinę prysznicową można skutecznie wyczyścić bez używania chemicznych środków. Możemy samodzielnie przygotować domowy płyn, który pozwoli pozbyć się uciążliwych osadów z mydła i twardej wody. Doskonałym przepisem podzieliła się na Tik Toku Chantel Mila, znana jako mama_mila. To niedrogi patent, który z pewnością znały nasze babcie. Jak przygotować domowy środek do czyszczenia prysznica?

Osad na kabinie prysznicowej — dlaczego tak trudno go usunąć?

Osady z mydła najczęściej pojawiają się w łazienkach z powodu twardej wody. Sole wapnia i magnezu z twardej wody reagują na sodowe i potasowe sole wyższych kwasów tłuszczowych z mydła. W wyniku zachodzących reakcji chemicznych powstaje osad, który dość ciężko usunąć. Gdy w naszym domu czy mieszkaniu zmagamy się z twardą wodą, powinniśmy czyścić łazienkę regularnie — inaczej będzie jeszcze trudniej pozbyć się zabrudzeń. Najlepiej wykorzystać preparaty o kwaśnym odczynie, które rozpuszczą nagromadzone osady.

Czytaj też: Przynoszę ze spaceru i zalewam wrzątkiem. Dzięki temu sporo oszczędzam 

Domowy środek do czyszczenia prysznica — jak go przygotować?

Przygotowanie domowego, ekologicznego środka do czyszczenia kabiny prysznicowej nie tylko jest łatwe, ale również tanie. Wystarczą dwa składniki, które zwykle znajdują się w każdym domu. Musimy je zmieszać i przelać do butelki ze spryskiwaczem. Czego będziemy potrzebować?

  • 1 szklanki białego octu,
  • ½ szklanki płynu do mycia naczyń,
  • 1 szklanki wody.

Biały ocet świetnie poradzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Dodatek płynu do mycia naczyń wzmocni jego działanie. Wpłynie również na zapach mieszanki, eliminując nieprzyjemną woń octu. Kabinę prysznicową wystarczy spryskać taką domową mieszanką, przetrzeć ściereczką z mikrofibry, a następnie obficie spłukać wodą. Możemy również posłużyć się nią, by wyczyścić armaturę łazienkową i kuchenną. W tym przypadku lepiej jednak najpierw wykonać próbę na niewielkiej przestrzeni i w niewidocznym miejscu.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie