Reklama
Reklama

Najgorszy sposób ładowania telefonu. Przez to bateria bardzo krótko trzyma

Smartfon to urządzenie, bez którego większość osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Poprzez wielogodzinne użytkowanie i ogrom dostępnych funkcji zazwyczaj wymaga ładowania każdego dnia. Niestety większość z nas robi to w nieprawidłowy sposób, przez co skraca żywotność baterii. Podpowiadamy zatem, jak prawidłowo ładować telefon, aby w dobrym stanie mógł służyć przez wiele lat. 

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy nie służy już tylko do odbywania rozmów i utrzymywania kontaktu. Urządzenie to posiada szereg funkcji, które znacząco ułatwiają życie. Możliwość płatności telefonem, robienia zdjęć czy korzystania z Internetu to tylko kilka opcji, jakie oferują dzisiejsze smartfony. 

W związku z tym czas użytkowania zdecydowanie się wydłuża, za czym podąża szybsze rozładowywanie baterii. Okazuje się jednak, że wpływ na to może mieć sposób, w jaki użytkowany jest smartfon oraz to, jak jest ładowany.  

Tak ładowana bateria w telefonie z pewnością długo nie posłuży  

Często podczas codziennego zabieganie brakuje czasu na to, aby odłożyć telefon i spokojnie odczekać, aż prawidłowo się naładuje. W związku z tym urządzenie jest wykorzystywane do ostatniego procenta baterii. To duży błąd, który może doprowadzić do skrócenia żywotności baterii. 

Tak jak w przypadku baterii w laptopie, tak i w smartfonach nie powinno się doprowadzać do całkowitego rozładowania. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj smartfon używany jest intensywnie przez cały dzień, przez co wieczorem jest już rozładowany.  

Tym sposobem, idąc spać, zostaje podłączony do ładowania na całą noc. To kolejny błąd, bowiem bateria nie powinna być ładowana na 100%. Co więcej, kilkugodzinne podłączenie do prądu również niekorzystnie wpływa na żywotność baterii. 

Przeczytaj również: Wyjmować czy nie wyjmować z gniazdka? Wątpliwości dotyczące ładowarek nareszcie rozwiązane

Jak poprawnie ładować telefon? 

Warto więc zwrócić uwagę na prawidłowe ładowanie telefonu, aby w dobrej kondycji mógł posłużyć przez wiele lat. Nieodpowiednie ładowanie może doprowadzić do sytuacji, w której urządzenie bez podłączenia do ładowarki nie będzie w stanie działać nawet przez jeden dzień. 

Dbając więc o poprawne ładowanie, warto pamiętać o tym, aby całkowicie nie rozładowywać telefonu, a następnie nie ładować go na 100%. Najlepiej ładować baterię na około 90%. Co więcej, warto korzystać z oryginalnej ładowarki, przeznaczonej docelowo do twojego urządzenia. Tym sposobem jej parametry dostosowane są do parametrów smartfona.  

Jeśli to możliwe warto również nie korzystać z telefonu w czasie jego ładowania. Umożliwi to odciążenie procesora. Dobrze sprawdzi się również całkowite wyłączenie urządzenia lub włączenie trybu samolotowego. Pozwoli to szybciej naładować urządzenie, a także uchroni je przez zbyt dużym nagrzaniem. 

Zobacz również: Twój laptop jest non stop podłączony do prądu? Uważaj, narażasz się na spore wydatki

Dlaczego bateria w telefonie szybko się rozładowuje?  

Czasami zdarza się jednak tak, że pomimo poprawnego ładowania baterii, ta i tak szybko się rozładowuje. Przyczyną może być jej niska jakość lub zupełnie inne, prozaiczne czynniki. Jeśli chcesz wydłużyć czas pracy swojego smartfona, pamiętaj o kilku ważnych aspektach. 

  • Zamknij wszystkie otwarte karty przeglądarki, a także zadbaj o to, aby jak najmniej aplikacji działało w tle.  
  • Zmniejsz moc podświetlania wyświetlacza.  
  • Kiedy nie jest to wymagane, wyłącz udostępnianie lokalizacji.  
  • Raz na jakiś czas całkowicie wyłącz telefon, aby zadbać o jego żywotność.  

Już pamiętanie o tych kilku podstawowych kwestiach może skutecznie wydłużyć czas pracy urządzenia. Dodatkowo stan baterii telefonu ulega szybkiemu zmniejszeniu, gdy ten poszukuje zasięgu lub możliwości złapania Internetu. Warto kontrolować takie aspekty, aby móc korzystać z telefonu przez długi czas bez konieczności ładowania. 

Zobacz też:

Zamontuj w ogrodzie. Kleszcze znikną w kilka dni

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy | triki