Reklama
Reklama

Na pewno nie wiesz, że możesz to czyścić w zmywarce. Zaoszczędzisz sporo czasu

Kiedyś uznawana za symbol luksusu, dzisiaj znajduje się już prawie w każdym domu. Jest wygodnym narzędziem, dzięki któremu możemy oszczędzić sobie ciężkiej pracy. Mało osób wie jednak, że możemy w niej umieszczać nie tylko brudne naczynia. Sprawdź, co nadaje się do umycia w zmywarce. Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Ręczne mycie naczyń to męcząca czynność. Mało osób wie, że w wielu przypadkach można jej uniknąć. Sprawdź, co można myć w zmywarce.

Naczynia i przedmioty, które możesz umyć w zmywarce

Zaskakującą wiadomością może być to, że  zmywarka nadaje się nie tylko do mycia brudnych naczyń. To doskonałe narzędzie do prania. Jeśli zależy nam na odświeżeniu czapki z daszkiem, możemy wrzucić ją do zmywarki. Przez to, że nie ma w niej funkcji wirowania, czapka wypierze się, a jej daszek nie odkształci. Wystarczy położyć ją na górnej półce i uruchomić program.

Zmywarka doskonale się nadaje do mycia plastikowych zabawek. Silny strumień wody doskonale je oczyści i dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc.

W zmywarce można również myć pędzle do makijażu. Wystarczy ułożyć je w komorze na sztućce i włączyć odpowiedni program. Dzięki temu będą nie tylko dobrze wyczyszczone, ale także zdezynfekowane.

Czystość zmywarki to klucz do jej funkcjonowania

Zanim będziemy mogli skorzystać ze wszystkich możliwości zmywarki, musimy upewnić się, że właściwie z niej korzystamy każdego dnia. Umieszczając w niej naczynia, pamiętajmy, aby wcześniej pozbyć się resztek jedzenia — okruchy i zaschnięte resztki mogą prowadzić nawet do awarii.

Warto również regularnie czyścić zmywarkę. Jest to czynność, która może pozornie wydawać się niekonieczne. W rzeczywistości to właśnie od tego może zależeć skuteczność urządzenia podczas każdego mycia.

Na właściwe funkcjonowanie urządzenia może również wpływać ułożenie w nim naczyń. Upewnij się, że żaden element nie wpływa na poprawne działanie ramion oraz nic nie blokuje dostępu do filtra.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie