Reklama
Reklama

Mole w słoiku z suszonymi grzybami. Ta przyprawa odstraszy je na dobre

Mole w suszonych grzybach to problem, który pojawia się co roku w okresie jesiennym. Zebrane i ususzone na zimę okazy niestety stają się domem dla niechcianych owadów. Pozbycie się ich może wydawać się trudne. Nie będzie tak jednak, jeśli skorzystasz z tego sposobu na odstraszenie moli. Wystarczy jedna przyprawa kuchenna.

Słoik z suszonymi grzybami to jedno z najchętniej wybieranych miejsc przez mole. Suchy produkt stanowi idealne pożywienie dla szkodnika. Co gorsze, owady te bardzo szybko się rozmnażają, przez co pozbycie się ich może być uciążliwe.

Jak odstraszyć mole od suszonych grzybów?

Najlepszym sposobem na odstraszenie moli od suszonych grzybów jest użycie liści laurowych. Ta przyprawa ma charakterystyczny zapach, który drażni owady. Przez to aromat będzie nie do wytrzymania dla szkodników. Dzięki temu szybko pozbędziemy się moli ze słoika. Liście laurowe na odstraszenie moli od suszonych grzybów będą idealne. 

Przyprawa nie będzie miała wpływu na smak i aromat grzybów, który jest tak istotny. Dodatkowo ochroni żywność. Co istotne jednak, liście te należy regularnie wymieniać. Powinno się to robić co około tydzień. Wówczas drażniący dla szkodników zapach będzie cały czas mocny i świeży. W przeciwnym wypadku mole powrócą.

Inne sposoby na mole spożywcze

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się moli, wart w szafkach kuchennych, w których przechowuje się produkty spożywcze ułożyć spodeczki z pokrojoną na kawałki skórką cytryny lub pomarańczy. Można również użyć bawełnianej ściereczki nasączonej aromatem cytrusowym. Owady wyjątkowo nie lubią tego zapach, będą więc omijały miejsca, w których go wyczuwają. 

Mole spożywcze nie lubią również zapachu lawendy oraz wanilii. Można to wykorzystać w walce z nimi. Podstawową zasadą, która zminimalizuje ryzyko pojawienia się nieproszonych gości w pożywieniu, jest przesypywanie wszystkich sypkich produktów spożywczych do plastikowych lub szklanych pojemników i szczelne zamykanie ich.

Zobacz też:

Ta mikstura pozwoli ci przetrwać jesień bez przeziębień. Nazywają ją "antygrypiną"

Wystarczy jeden ruch, by zaoszczędzić na energii podczas prania. Sprawdź, co robić, żeby zużywać mniej prądu

Metoda dziadka na przechowywanie jabłek. Są świeże i smaczne przez całą zimę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzyby