Reklama
Reklama

Moja babcia zawsze wkłada je na dno szafy. Mole trzymają się z daleka

Mole odzieżowe jesienią często żerują w szafach, komodach i regałach. Na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie, ale powinieneś pozbyć się ich natychmiast, gdy tylko się pojawią, bo mogą zniszczyć twoje ulubione swetry. Aby ocalić tkaniny, wypróbuj domowy sposób na mole mojej babci. Dzięki tej metodzie nigdy nie miała z nimi problemu.

Mole odzieżowe przypominają małe ćmy, jednak mimo swych niewielkich rozmiarów mogą wyrządzić ogromne szkody, doprowadzając do zniszczenia twoich ulubionych swetrów oraz płaszczy. Groźne są w szczególności małe larwy, które żerują w ciemnych zakamarkach garderoby, żywiąc się położonymi tam tkaninami. 

Jeżeli nie chcesz, aby jesienią wygryzły dziury w ubraniach, jak najszybciej rozłóż jedną rzecz w szafie. Dzięki temu żarłoczne mole nawet nie zbliżą się do twojej szafy. Ten trik moja babcia stosowała przez lata.

Może cię zainteresować: Wysmaruj tym dokładnie muszlę w łazience. Toaleta będzie lśnić jak diament

Jak pozbyć się moli odzieżowych? To zrób w pierwszej kolejności

Masz mole odzieżowe w garderobie? Aby się ich pozbyć i zapobiegać ponownemu pojawieniu się szkodników, musisz przeprowadzić gruntowne porządki w szafie. Wyciągnij ze środka wszystkie ubrania, przejrzyj je i wyrzuć uszkodzone tkaniny, a resztę dokładnie wypierz. 

Umyj szafę, odkurzając również ciemne kąty i szczeliny, a worek z odkurzacza natychmiast wyrzuć (będzie wypełniony larwami). Przewietrz dokładnie meble i wytrzyj je ponownie delikatnie za pomocą wody z octem, gdyż mole nie znoszą tego zapachu.

Czytaj również: Myszy wchodzą do domu? Zamiast pułapki, wystarczy kilka listków z ogródka

Domowy sposób na mole odzieżowe. Moja babcia wkłada to na dno szafy

Jednym z najlepszych domowych sposobów na mole, które możesz zastosować, gdy umyjesz już szafę, jest porozkładanie w garderobie... kasztanów. Powinny być suche i obrane. Wrzuć kilka sztuk między ubrania, na dno komody i do szafek. 

Owady nie lubią wydzielanego przez kasztany aromatu, więc nie będą chciały zakładać gniazda w twoim domu. Do odstraszania moli możesz wykorzystać również olejki eteryczne, liście laurowe czy owoce cytrusowe (zasuszone plastry pomarańczy, cytryny czy grejpfruta) 


Zobacz też:

Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle

Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie | czyszczenie