Reklama
Reklama

Moja babcia wkładała rozpalony węgiel do pomarańczy. Uciążliwy problem szybko znikał

Komary mogą zrujnować nawet najlepszego rodzinnego grilla. Te uciążliwe owady wcale nie przestają kąsać nas wraz z początkiem jesieni. Przy sprzyjającej pogodzie są aktywne również we wrześniu i październiku, co skutecznie utrudnia spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Całe szczęście, że istnieje prosty domowy sposób na komary, który opiera się na wykorzystaniu trzech prostych składników.

We wrześniu można już odpocząć od męczących upałów. Wraz z początkiem jesieni temperatury robią się umiarkowane, więc wydawać by się mogło, że również rodzinne grille stają się czystą przyjemnością. Jednym uciążliwym problemem pozostają... komary, które przed zmierzchem kąsają nas jak szalone. 

Zwłaszcza jeśli mamy ogród z bujną roślinnością, stawem lub oczkiem wodnym. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, aby pozbyć się uciążliwych owadów. Wystarczy przynieść z kuchni popularny owoc i włożyć do niego dwa inne składniki.

Dlaczego trzeba chronić się przed komarami? Aż 2 ważne powody

Komary w Europie nie stanowią może aż takiego zagrożenia dla zdrowia jak te w Afryce, Azji czy Ameryce, gdzie ich ukąszenia bywają śmiertelne. Nie oznacza to jednak, że ich obecność możemy całkowicie zlekceważyć. Po pierwsze dlatego, że ich ukąszenia pozostawiają na ciele swędzące bąble. 

A po drugie polskie z tego powodu, że komary w naszym kraju również mogą przenosić na nas poważne choroby, m.in. zakaźną dirofilariozę groźną zarówno dla psów, jak i dla ludzi. Dlatego tak ważne jest, abyśmy chronili się przed nimi latem i jesienią.

Jak odstraszyć komary babciną metodą? Z odcieczą przyjdzie popularny owoc

Jeden z najlepszych domowych sposobów na komary polega na wykorzystaniu popularnego owocu. Aby przygotować babciny odstraszasz na owady, musimy przynieść z kuchni1 pomarańczę, przepołowić ją i wydrążyć jej miąższ. Odciętą górę nakłuwamy i pozostawiamy jako pokrywkę, a do "wyczyszczonej" połowy owocu wsypujemy 3 łyżeczki kawy mielonej. 

Za pomocą szczypców ostrożnie wkładamy tam również 1 małą bryłkę węgla drzewnego (albo grillowego), którą wcześniej podpaliliśmy zapalniczką do zatlenia tak, by pojawił się dym. Wkładamy węgiel do pomarańczy i przykrywamy górną skórką. Pod wpływem wysokiej temperatury, z domowej pułapki będą uwalniać się charakterystyczne zapachy kawy, pomarańczy i węgla, które dla komarów są irytujące. 

Nie tylko pomarańcza z rozpalonym węglem. Te rośliny odstraszają komary

Irytujących komarów możemy również pozbyć się, stawiając na stole donicę z miętą, bazylią lub rozmarynem. Są to zioła, które  również wydzielają nieprzyjemny dla tych owadów zapach. Dzięki nim nieproszeni goście szybko znikną, a my w spokoju będziemy cieszyć się czasem spędzanym w ogrodzie. 

Poza tym, przed imprezą możemy również spryskać meble ogrodowe domowym preparatem przygotowanym z octu i wody zmieszanych w proporcji 1:1, do których można dodać również ulubione olejki eteryczne np. o zapachu mięty.

Czytaj również: Powieś w kuchni woreczek z tą przyprawą, a muszki owocówki szybko znikną

Zobacz też:

Spryskaj tym podeszwy butów. Unikniesz bolesnego upadku na lodzie

Tak szybko wyczyścisz zamszowe buty. Niezbędny składnik znajdziesz w kuchni

Wrzuć to do czajnika, a po dwóch godzinach osad z kamienia zniknie bez śladu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki