Reklama
Reklama

Męczy cię błoto i śnieg w przedpokoju? Te trzy składniki rozwiążą problem

Jedną z najbardziej denerwujących rzeczy po przyjściu do domu zimą są błotniste kałuże i ślady butów odciśnięte na podłodze w przedpokoju. Powstają one z roztopionego śniegu, piachu i innych zanieczyszczeń na zewnątrz, a później z cudem graniczy usunięcie ich samą wodą. Zdradzamy więc lepszy sposób, aby pozbyć się tych irytujących plam. Te trzy składniki po zmieszaniu ekspresowo rozwiążą twój problem.

Pogoda w Polsce nie zachęca do spacerów. Od czasu do czasu wszyscy musimy wychodzić jednak z domu, aby udać się do pracy czy na zakupy. A wtedy po powrocie często wnosimy ze sobą na butach drogowy piach rozmarzający śnieg i błoto, które oblepiają wycieraczkę i podłogę w przedpokoju. 

Pozostawiają na nich nieestetyczne ślady, które później trudno usunąć. Na całe szczęście istnieje prosty sposób, aby ograniczyć problem i łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń, z którymi mamy do czynienia zimą. Wystarczy zmieszać trzy składniki, które prawie każdy ma w swoim domu.

Dzięki temu zimą będziesz wnosić do domu mniej śniegu i błotaa. Prosty patent

Jeżeli nie chcemy rezygnować z częstych zimowych spaceru, a jednocześnie pragniemy ograniczyć wnoszenie błota i śniegu do domu, przed wejściem do domu powinniśmy postawić wycieraczkę. Najlepiej jednak nie taką wykonaną z materiału, który łatwo brudzi się, tylko w gumową z wypustkami. Łatwo będzie o nią otrzepywać obuwie, a czyszczenie nie powinno sprawić ci większych problemów. 

Warto zainwestować również w drugą wycieraczkę wewnątrz i koniecznie w szafkę na obuwie zimowe i postaw ją w pobliżu kaloryfera. Takie działanie sprawi, że  przemoczone buty szybko wyschną i nie będą tak brudzić podłogi w przedpokoju. Poza tym może być ona dopasowana kolorystycznie do wystroju pomieszczenia i tym samym stanowić ciekawy, dopełniający wnętrze dodatek. 

Może cię zainteresować: Tak szybko odświeżysz schody i podjazd. Wcale nie musisz sypać ich solą

Tak szybko pozbędziesz się błota i śniegu z przedpokoju. Wystarczą trzy składniki

Jeżeli pomimo powyższych działań i tak zdarzy się nam nabrudzić w przedpokoju, nieestetycznych, błotnistych śladów po zimowych butach możemy pozbyć się, używając domowego preparatu czyszczącego, przygotowanego poprzez zmieszanie trzech składników:

  • 1 szklanki ciepłej wody
  • 1 małą łyżeczką płynu do naczyń
  • 2 dużymi łyżkami kwasku cytrynowego

Po wymieszaniu, powstały płyn musimy przelać do butelki z atomizerem i spryskać plamy preparatem. Później wystarczy już tylko przetrzeć zabrudzenie ściereczką lub umyć podłogę mopem. Po kilku sekundach podłoga w przedpokoju znowu będzie lśnić jak lustro. 

Zobacz też:

Czyszczenie kranu nie musi być czasochłonne i męczące. Wypróbuj tę metodę, a będzie lśnił

Katarzyna Bosacka wyjaśnia, jak kupić dobrą sałatę. Pamiętaj o tym podczas zakupów

Najlepsze ćwiczenie na odchudzanie. W ten sposób skutecznie spalisz tkankę tłuszczową

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie