Reklama
Reklama

Męczy cię błoto i śnieg w przedpokoju? Te trzy składniki rozwiążą problem

Jedną z najbardziej denerwujących rzeczy po przyjściu do domu zimą są błotniste kałuże i ślady butów odciśnięte na podłodze w przedpokoju. Powstają one z roztopionego śniegu, piachu i innych zanieczyszczeń na zewnątrz, a później z cudem graniczy usunięcie ich samą wodą. Zdradzamy więc lepszy sposób, aby pozbyć się tych irytujących plam. Te trzy składniki po zmieszaniu ekspresowo rozwiążą twój problem.

Pogoda w Polsce nie zachęca do spacerów. Od czasu do czasu wszyscy musimy wychodzić jednak z domu, aby udać się do pracy czy na zakupy. A wtedy po powrocie często wnosimy ze sobą na butach drogowy piach rozmarzający śnieg i błoto, które oblepiają wycieraczkę i podłogę w przedpokoju. 

Pozostawiają na nich nieestetyczne ślady, które później trudno usunąć. Na całe szczęście istnieje prosty sposób, aby ograniczyć problem i łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń, z którymi mamy do czynienia zimą. Wystarczy zmieszać trzy składniki, które prawie każdy ma w swoim domu.

Dzięki temu zimą będziesz wnosić do domu mniej śniegu i błotaa. Prosty patent

Jeżeli nie chcemy rezygnować z częstych zimowych spaceru, a jednocześnie pragniemy ograniczyć wnoszenie błota i śniegu do domu, przed wejściem do domu powinniśmy postawić wycieraczkę. Najlepiej jednak nie taką wykonaną z materiału, który łatwo brudzi się, tylko w gumową z wypustkami. Łatwo będzie o nią otrzepywać obuwie, a czyszczenie nie powinno sprawić ci większych problemów. 

Warto zainwestować również w drugą wycieraczkę wewnątrz i koniecznie w szafkę na obuwie zimowe i postaw ją w pobliżu kaloryfera. Takie działanie sprawi, że  przemoczone buty szybko wyschną i nie będą tak brudzić podłogi w przedpokoju. Poza tym może być ona dopasowana kolorystycznie do wystroju pomieszczenia i tym samym stanowić ciekawy, dopełniający wnętrze dodatek. 

Może cię zainteresować: Tak szybko odświeżysz schody i podjazd. Wcale nie musisz sypać ich solą

Tak szybko pozbędziesz się błota i śniegu z przedpokoju. Wystarczą trzy składniki

Jeżeli pomimo powyższych działań i tak zdarzy się nam nabrudzić w przedpokoju, nieestetycznych, błotnistych śladów po zimowych butach możemy pozbyć się, używając domowego preparatu czyszczącego, przygotowanego poprzez zmieszanie trzech składników:

  • 1 szklanki ciepłej wody
  • 1 małą łyżeczką płynu do naczyń
  • 2 dużymi łyżkami kwasku cytrynowego

Po wymieszaniu, powstały płyn musimy przelać do butelki z atomizerem i spryskać plamy preparatem. Później wystarczy już tylko przetrzeć zabrudzenie ściereczką lub umyć podłogę mopem. Po kilku sekundach podłoga w przedpokoju znowu będzie lśnić jak lustro. 

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie