Reklama
Reklama

​Masz problemy z zasypianiem? Pij wieczorem ten napar, a szybko zobaczysz różnicę

Przyczyn problemów ze snem jest wiele, a współczesny styl życia nie pomaga w uzyskaniu dobrej higieny snu. Na szczęście dostępnych jest wiele naturalnych produktów, które świetnie pomogą nam nie tylko szybciej zasnąć, ale także o wiele lepiej spać. Jednym z najlepszych bez wątpienia są szyszki chmielu.

Chmiel jednoznacznie kojarzy się z piwem, jednak ten napój nie jest wskazany do spożywania przed snem. Gdy wykorzystamy szyszki chmielowe w zupełnie inny sposób, uzyskamy o wiele lepszy efekt naszego spania.

Co wpływa na problemy ze snem?

Do najważniejszych przyczyn zaburzeń snu należy:

  • bezdech senny,
  • chroniczny stres,
  • nadużywanie alkoholu i substancji psychoaktywnych,
  • nadużywanie preparatów z kofeiną i guaraną,
  • praca zmianowa (zaburzająca rytm okołodobowy),
  • zażywane leki,
  • zła higiena snu,
  • zmiana stref czasowych.

Wiele z powyższych okoliczności można wyeliminować, zmieniając swoje codzienne nawyki czy też tryb życia (zarówno prywatny, jak i zawodowy). Jednak oprócz wymienionych powyżej przyczyn występują również takiej jak choroby autoimmunologiczne lub układu nerwowego, czy też zaburzenia medyczne oraz psychiczne. W takich sytuacjach konieczne jest przede wszystkim skorzystanie z fachowej pomocy medycznej.

Sprawdź również: Zrób kule do czyszczenia toalety. Wyplenią każdy brud, a kosztują grosze

Przygotuj napar z szyszek chmielu

Do przygotowania napar z szyszek chmielu potrzebujesz dwóch, a tak naprawdę jednego składnika, czyli herbaty z szyszek chmielu. Kupisz ją w każdym sklepie zielarskim lub medycznym. Wystarczy zalać ją wrzątkiem i parzyć zgodnie z zaleceniami producenta. Wypij herbatę i ciesz się nie tylko łatwiejszym zaśnięciem, ale także lepszej jakości snem. Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się łączenia herbaty z szyszek chmielu z lekami uspokajającymi.

Dodatkowo napar z szyszek chmielu przyspiesza metabolizm, wspomaga układ trawienny, działa przeciwzapalnie, poprawia krążenie krwi oraz obniża poziom stresu i lęku.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | domowe sposoby