Reklama
Reklama

Masz małe dzieci lub ciekawskie zwierzęta domowe? Zabezpiecz bombki choinkowe przed stłuczeniem w ten sposób

Zbliża się Boże Narodzenie i wiele osób z zapałem wyjmuje już z szaf świąteczne ozdoby i choinkowe dekoracje. Na świątecznym drzewku wieszamy zwykle okrągłe bombki, które padają czasem ofiarą czy to ciekawskich zwierząt, czy też małych dzieci. Istnieje interesujący i tani sposób, by je wzmocnić, a przy tym odnowić. Czego użyć i jak to zrobić? Wyjaśniamy.

Bombki choinkowe pojawiły się po raz pierwszy 150 lat temu, za sprawą Hansa Greinera, który wydmuchał je ze szkła, gdy nie było go stać na zakup ówczesnych ozdób. Teraz niektórzy co roku przystrajają choinkę w inny sposób, nabywając nowe bombki czy łańcuchy. Inni od lat trzymają się tych samych ozdób, nie chcąc ich wyrzucać. 

Istnieje prosta metoda, by ocalić choinkowe bombki, a jednocześnie odmienić ich wygląd. To sprytny i oryginalny patent, który dodatkowo zabezpieczy je przed przypadkowym stłuczeniem. Ten trik powinien wypróbować każdy, kto ma w domu małe dzieci lub psotne zwierzęta.

Nowoczesne bombki choinkowe. Drugie życie starych dekoracji

Świąteczne trendy zmieniają się w zasadzie co roku. Kupowanie nowych dekoracji choinkowych w każdym sezonie byłoby jednak marnotrawstwem, a z pewnością okazałoby się kosztowne. Bombki choinkowe wraz z lampkami to podstawowe ozdoby, po których widać jednak upływ czasu. 

Możemy nieco je odświeżyć i dać drugie życie nawet bombkom starym, które nie prezentują się już estetycznie. Przydadzą się do tego balony, którymi je powleczemy. Pamiętajmy jednak, że trik sprawdzi się najlepiej, gdy wybierzemy bombki o nieregularnej teksturze i matowym wykończeniu.

Czytaj też: Tak zrobisz najtańszy karmnik dla ptaków. Wystarczy stara butelka 

Bombki choinkowe z gumową powłoką. Jak je wykonać?

Zwykle balony, które nadmuchujemy na urodziny czy śluby, wykonane są z gumy lub lateksu, dzięki czemu dobrze się rozciągają i podkreślają kształty znajdujące się pod nimi. Jeśli więc użyjemy ozdobnych bombek o nieregularnej teksturze, będzie ona dobrze widoczna pod balonem. Całość może prezentować się niezwykle elegancko i nowocześnie. W dodatku guma zamortyzuje ewentualny upadek bombki z choinki.

Jak powlec bombki taką gumową powłoką? Będziemy potrzebować jedynie paczki balonów, nożyczek i bombek. Oto kolejne kroki:

  • Z wybranych bombek zdejmujemy złote czy srebrne nasadki.

  • Z każdego balona odcinamy końcówkę, a następnie rozciągamy go tak, aby z łatwością zmieściła się w nim bombka.

  • Kiedy umieścimy już bombkę w balonie, ponownie zakładamy na nią nasadkę. Przewleczmy przez nią mocną nitkę czy sznurek. Gotowe!

Jeśli ktoś pragnie uczynić bombki jeszcze bardziej dekoracyjnymi, może też użyć brokatu czy innych, drobnych elementów - na przykład samoprzylepnych kryształków. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby