Reklama
Reklama

Mama alarmuje. Jej syn nagle przestał jeść. Po kilku tygodniach znalazła przyczynę

Brak apetytu u dziecka to duży problem i powód do niepokoju dla rodziców. Przekonała się o tym Ashley Stewart, prowadząca w social mediach kanał dotyczący żywienia dzieci. Jej syn nagle odmówił przyjmowania posiłków. Powód okazał się zaskakujący.

Ashley Stewart jest znana na Instagramie z dzielenia się z innymi rodzicami sprawdzonymi przepisami na potrawy dla maluchów oraz poradami dotyczącymi żywienia dzieci. Na jej stronie internetowej można znaleźć hasło przewodnie, brzmiące:  „Eliminacja stresu związanego z karmieniem malucha dzięki szybkim i prostym przepisom oraz pomysłom na posiłki”.

Trudno więc sobie wyobrazić, co kobieta musiała przeżywać, gdy jej własna pociecha odmówiła jedzenia. 

Brak apetytu u dziecka bardzo zaniepokoił matkę

Ashley Stewart opisała tę sytuację w poście na Instagramie. „Od kilku tygodniu mój maluch zaczął okropnie jeść. Zjadał kilka kęsów i nie chciał więcej. Próbowałam wszystkiego, ale on nie chciał jeść!!” – napisała. Nagły brak apetytu był bardzo niepokojący dla matki, nie wiązały się z nim jednak żadne inne objawy, które mogłyby świadczyć o chorobie. Poznanie prawdziwej przyczyny takiego zachowania zajęło jej sporo czasu.

Powód może być zaskakujący

Winę za niechęć syna do jedzenia ponosiły naczynia, na których matka podawała mu posiłki. Zostały one wykonane z silikonu. Tego typu miski i talerze są chętnie wybierane przez rodziców, ze względu na ich miękkość i elastyczność – nawet jeśli spadną na podłogę, nie potłuką się, a właściwości antypoślizgowe sprawiają, że maluchowi łatwo utrzymać je w rączce. Ashley zwróciła jednak uwagę na inną rzecz.

 „Pewnego dnia ugryzłam resztki jedzenia z jego talerza i musiałam je wypluć. Smakowało TAK ŹLE mydłem. Nic dziwnego, że nie jadł. Potem zmieniłem mu talerze i natychmiast zaczął znowu jeść” - napisała.

Okazuje się, że silikonowe naczynia szybko nasiąkają płynami do mycia, które pozostając na ich powierzchni psują smak posiłków. Na Instagramie pojawiło się wiele zaskoczonych komentarzy.

Rozwiązanie jest proste

Zaradna mama znalazła jednak sposób na rozwiązanie tego problemu. Zdradza, aby umieścić silikonowe talerzyki w piekarniku, w temperaturze 250 F (130 stopni Celsjusza) na około godzinę, by pozbyć się smaku mydła.

Zaleca również, by w przyszłości myć je w delikatnym, bezzapachowym płynie, a używając zmywarki umieszczać tylko na jej górnym poziomie. Internauci w komentarzach podpowiadają również, że do niwelowania smaku i zapachu mydła świetnie nadaje się ocet.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parenting | czyszczenie | domowe sposoby