Reklama
Reklama

Lubisz świece zapachowe? Nie kupuj ich, jeśli mają to w składzie

Jeśli lubisz świece zapachowe, to na pewno masz ich wiele w swoim mieszkaniu. Przy zakupie produktu nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną, estetyką czy aromatem. W pierwszej kolejności powinieneś zwracać uwagę na skład produktu. Największe znaczenie mają: rodzaj wosku, olejki eteryczne i knot, z których została wykonana świeca.

Czy wiesz, jakie są najzdrowsze świece zapachowe, a jakich lepiej unikać? Wielu klientów decyduje się na zakup konkretnego produktu wyłącznie w oparciu o jego zapach, walory estetyczne czy cenę, a to tak naprawdę są drugorzędne kwestie. 

Czasami lepiej trochę więcej wydać na produkt dobrej jakości, a w zamian przynieść do domu świecę, która nie jest szkodliwa dla zdrowia. O tym, które świece zapachowe warto kupić, a których lepiej unikać w poście na Instagramie: @wzdrowym domu, jakiś czas temu napisała Sylwia Panek, znana również jako Mama Chemik. 

Nie kupuj świec zapachowych, które mają to w składzie. Mama Chemik ostrzega

Mama Chemik przestrzega przed paleniem świec zapachowych, których głównym składnikiem jest a parafina (pozyskiwana z ropy naftowej). Influencerka zwróciła uwagę na to, że spalają się one, "uwalniając do powietrza substancje, które je zanieczyszczają, między innymi toluen i bezen". W rezultacie po długotrwałym korzystaniu z nich, możesz zacząć źle się czuć np. skarżyć się na bóle głowy, chrypkę czy kaszel.

Poza tym, musisz pamiętać również o tym, że dodane do świecy substancje zapachowe (zazwyczaj syntetyczne) także przenikają do otoczenia. Najlepiej kupować świece dobrej jakości, wystrzegając się tych niewiadomego pochodzenia np. sprzedawanych na chińskich serwisach, (bo mogą one nie spełniać europejskich norm bezpieczeństwa). 

Poza samą świecą, warto również zwracać uwagę na knot, który znajduje się w jej środku. Nie powinien on zawierać zbyt wielu metali takich jak ołów czy cyna. Najlepszym knotem do świeci według mamy chemik jest knot bawełniany. 

Może cię zainteresować: Wszyscy wyrzucają do kosza, a to najlepsza część truskawki

Jakie są najzdrowsze świece zapachowe? To najlepszy wybór do mieszkania

Poszukując alternatywy dla szkodliwych świec parafinowych, warto zainwestować w świece sojowe, wykonane z wosku kokosowego albo pszczelego (oczyszczają powietrze i pięknie pachną). 

Świece zapachowe nie powinny zawierać zbyt wielu sztucznych substancji. Najlepsze są takie z naturalnymi olejkami eterycznymi, bo emitują mniej szkodliwych substancji podczas spalania. Knot świecy również powinien być wykonany z bezpiecznych materiałów, takich jak (wspomniana już) bawełna czy drewno. 


Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | zakupy