Reklama
Reklama

Kot ciągle atakuje choinkę? Spryskaj ją tym domowym środkiem, a będzie się trzymał z daleka

W okresie świątecznym zainteresowanie kotów wzbudza szczególnie choinka i wszelkie choinkowe ozdoby. W niektórych domach przewracanie świątecznego drzewka przez kota stało się już corocznym zwyczajem. Jeśli nie można oduczyć pupila wskakiwania na choinkę, trzeba sprytnie go do niej zniechęcić. Warto przygotować domowy środek, dzięki któremu kot będzie się od niej trzymał z daleka.

Świąteczne drzewko wzbudza duże zainteresowanie zwierząt domowych — zwłaszcza kotów, które nie tylko mogą podgryzać choinkę, ale też się na nią wspinać. Nierzadko doprowadzają tym samym do przewrócenia choinki i potłuczenia bombek. Na szczęście istnieje domowy sposób na zniechęcenie kota do wskakiwania na choinkę. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Jakich zapachów nie lubią koty? Tym zniechęcisz je do choinki

Wysokie drzewo, pełne kolorowych, migoczących ozdób to prawdziwy rarytas dla kota. Zwierzak jest zainteresowany wszystkim, czując, że dekoracje dostarczą mu okazji do zabawy. Chce się też wspinać po samym drzewie lub ostrzyć pazury na jego pniu. Kot myśli, że przyniesiona do domu choinka to duża zabawka. Na szczęście nie trzeba uciekać się do jej przywiązywania, podwieszania lub wypraszania pupila z pokoju, w którym stoi. Można spryskać ją zapachem, którego kot nie lubi. Patent sprawdzi się również w przypadku psów.

Tak koty, jak i psy nie lubią zapachu octu jabłkowego i soku z cytryny. Jedną z tych substancji wystarczy wymieszać z wodą w butelce z rozpylaczem i spryskać mieszanką choinkę, a dokładnie rozpylić roztwór wokół niej. Co kilka dni czynność należy powtórzyć, by zapach się utrzymywał.

Czytaj też: Ukryta funkcja lampek choinkowych. To wcale nie jest zapasowa żarówka 

Boże Narodzenie z kotem. Jakie ozdoby wybrać?

Na choince czasem wiesza się suszone plasterki pomarańczy, które pięknie pachną i wspaniale wyglądają. Nasączenie ich olejkiem cytrynowym to skuteczna metoda odstraszania kotów. W trosce o zwierzęta lepiej zrezygnować ze szklanych bombek, które mogą się łatwo zbić i poranić pupila.

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki