Reklama
Reklama

​Już nigdy nie będziesz się stresować rozmową o pracę. Wystarczy, że zastosujesz te trzy zasady

Przygotowanie i wysłanie CV to tylko pierwszy krok do zdobycia nowej posady. Wiele osób tak mocno stawia na swoje wykształcenie, doświadczenie i umiejętności, że zapomina o jednej kluczowej rzeczy. To właśnie rozmowa o pracę może otworzyć lub zamknąć drogę do otrzymania pracy. Poznaj triki, które warto zastosować właśnie w takiej sytuacji.

Rozmowa o pracę ma na celu nawiązanie bezpośredniego kontaktu między pracodawcą a kandydatem. W niektórych przypadkach można na niej dużo zyskać, ale także sporo stracić. Dlatego zawsze postaraj się odpowiednio przygotować.

Pierwsze wrażenie zrobisz tylko raz

Slogan o robieniu pierwszego wrażenia jest niezwykle wyświechtany. Jednak w tym przypadku jest to jedynie potwierdzenie prawdziwości tych słów. Dlatego już od wejścia do gabinetu ewentualnego przyszłego pracodawcy należy pokazać pewność siebie. Przecież każdy szef chce mieć pracownika, który ma szacunek do samego siebie i innych ludzi, a także zna swoje słabe i mocne strony. Jak to zrobić? W tym przypadku musisz zaangażować całe ciało. Najważniejsza jest wyprostowana sylwetka oraz podbródek wysoko. Te dwa czynniki mocno wpływają na odbiór twojej pewności siebie przez rozmówcę.

Jeden moment może zaważyć o sukcesie

Po przywitaniu następnym krokiem jest zaproszenie przez rekrutera do biurka, stołu czy innego miejsca, gdzie odbędzie się rozmowa. Ten moment, który trwa do czasu rozpoczęcia faktycznego interview, może się wydawać krótki i z pozoru nic nieznaczący. Nic bardziej mylnego! Jest jedna, niezwykle ważna rzecz, którą możesz zrobić. Chodzi o ułatwienie nawiązania dobrego kontaktu.

Jak to zrobić? Wystarczy przesunąć obiekty, które znajdują się na drodze między tobą a rekruterem. Oczywiście nie robimy od razu przemeblowania całego gabinetu. Chodzi o takie elementy jak kartki papieru czy urządzenia elektroniczne, które znajdują się przed tobą. Po prostu przesuń je lekko na bok tak, byś nadal miał je po ręką, ale nie leżały bezpośrednio przed tobą.

Zwróć uwagę na swoje dłonie

Pierwsze wrażenie zrobione, kontakt między rozmówcami ułatwiony, teraz czas na najważniejszą część rozmowy kwalifikacyjnej, czyli rozmowę. Oczywiście musisz się wykazać, ale nie powtarzaj maszynowo informacji zawartych w CV — te rekruter powinien już znać. Warto przede wszystkim zachowywać się naturalnie i spokojnie odpowiadać na pytania. Jak może ci w tym pomóc mowa ciała? Postaw na gestykulację otwartymi dłońmi. To oznacza otwartość i szczerość, a te cechy każdy pracodawca powinien niezwykle cenić w każdym pracowniku.

Zobacz też:

Zapomnij o odplamiaczach, które niszczą ubrania. Wsyp odrobinę do pralki, a pranie będzie śnieżnobiałe

Tak pozbędziesz się glonów z basenu ogrodowego. Kąpiel znów będzie przyjemnością

Pięknie pachnie i usuwa roztocza. Zrób ten spray i spryskaj nim kanapę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | kariera