Reklama
Reklama

Jesz posiłki na białych talerzach? Kiedy to przeczytasz, od razu wymienisz je na inne

Barwy przedmiotów w naszym mieszkaniu w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Zdaniem ekspertów od psychologii kolorów uwagę powinniśmy zwrócić szczególnie na kolor obiadowej zastawy. Pomimo tego, że to białe talerze są najchętniej wybierane przez Polaków, wcale nie są one najlepszym wyborem. Mogą sprzyjać tyciu, dlatego lepiej zamieńmy je na inne.

Eksperci od psychologii kolorów uważają, że nawet tak z pozoru nieistotny szczegół, jak barwa zastawy obiadowej, na której spożywamy codzienne posiłki, może mieć kolosalne znaczenie. Wpływa ona bowiem na nasz apetyt, który w dłuższej perspektywie może przekładać się na wagę. 

Zdaniem chromoterapeutów, osoby z nadprogramowymi kilogramami, które chcą schudnąć, powinny unikać spożywania posiłków na białych talerzach. Kolor ten od razu kojarzy nam się z poczuciem bezpieczeństwa, lekkością, zdrowiem i błogim spokojem, przez co pod jego wpływem możemy nabierać ochoty na nakładanie sobie większych ilości jedzenia. 

Ten kolor talerzy jest najlepszy. Dlaczego warto wybrać niebieską zastawę?

Zamiast białych talerzy, które zachęcają nas do jedzenia, wybierzmy zastawę w niebieskim kolorze. Może ona okazać się zbawieniem dla osób, które mają duży apetyt i kilka nadprogramowych kilogramów do zgubienia. Niebieski podobnie jak biel uspokaja, ale przy okazji skuteczne hamuje apetyt, bo kojarzy się z czymś syntetycznym, a więc nie do końca naturalnym i przyjemnym. 

Może cię zainteresować: Kładziesz miskę z wodą dla kota w tym miejscu? Możesz mu zaszkodzić

Czarne niczym smoła talerze również okażą się dobrym wyborem

A co jeśli nie błękit? Na pewno nie róż, bo taki kolor zastawy nawet bardziej biel pobudza nasz apetyt. Zwłaszcza w przypadku podawania na nim deserów lub słodkich dań obiadowych, takich jak np. naleśniki czy kluski z nadzieniem owocowym. To dlatego, że róż intensyfikuje uczucie słodkości.

Z podobnego powodu niezalecany jest również wyrazisty czerwony i pomarańczowy, które dodają nam energii i tym samym zachęcają do spożywania posiłków. Zamiast nich zakupmy talerze w kolorze czarnym, który rzadko występuje w przyrodzie i nie kojarzy nam się z poczuciem bezpieczeństwa.

Często przyjmują go rzeczy zepsute, ciężkie i nieprzyjemne, dlatego najczęściej nie mamy ochoty długo delektować się posiłkami podanymi na zastawie o takim zabarwieniu. Na dłuższą metę może on nas przytłaczać i wywoływać poczucie zmęczenia, ale również... przejedzenia, co u osób mających problem z nadmiernym objadaniem się może wywołać pozytywny efekt. 

Czytaj również: Wiele osób popełnia ten błąd. Uwaga! Może zniszczyć zmywarkę

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki