Jedziesz do sanatorium? Zamiast dźwigać ciężką walizkę, zrób to
Jedziesz do sanatorium na drugi koniec Polski? Zaplanuj podróż tak, aby ułatwić sobie życie. Nie dźwigaj bagażu wypełnionego po brzegi. Aby nie zmęczyć się, nie nadwyrężyć mięśni oraz stawów i tym samym już na wstępie nie zepsuć sobie pobytu w ośrodku, zastosuj sprytny trik, który pozwoli ci przetransportować ciężką walizkę bez wysiłku.
Turnus w sanatorium trwa zazwyczaj około 3 tygodni. To spory okres czasu, a miejsce pobytu często znajduje się na drugim końcu Polski, co oznacza konieczność zabrania ze sobą sporego bagażu. Zazwyczaj jest wypełniony po brzegi ubraniami, butami, kosmetykami i środkami higienicznymi.
Jego noszenie może być zatem sporym wyzwaniem dla osób w starszym wieku lub schorowanych. Nie trzeba tego jednak robić. Zamiast dźwigać po dworcach i peronach ciężką walizkę, nadaj bagaż kurierem albo jako przesyłkę pocztową.
Może cię zainteresować: Wlej to do pralki, a zapomnisz o prasowaniu firanek. Nie będą mieć żadnych zagnieceń
Zamiast psuć sobie zdrowie i sam wyjazd do sanatorium koniecznością taszczenia w rękach ciężkich walizek, możesz nadać swój bagaż kurierem - do ośrodka lub paczkomatu. To sprytny trik na ich szybkie i wygodne przetransportowanie, jednak musisz pamiętać o paru rzeczach.
Przesyłka walizki kurierem wymaga zabezpieczenia bagażu, aby delikatne przedmioty się nie potłukły. Najlepiej włóż go do kartonu (pamiętaj, że niektóre firmy ofoliowaną walizkę mogą potraktować jako droższą przesyłkę niestandardową). W dużym bagażu nie umieszczaj ważnych rzeczy, dokumentów czy leków, które są ci potrzebne codziennie. Te spakuj do torebki.
Wypełnij formularz i sprawdź, gdzie możesz śledzić swoją paczkę. Na "zamówienie" zazwyczaj czeka się około 1-2 dni robocze, więc koniecznie wyślij walizkę jeszcze przed swoim własnym wyjazdem. W przeciwnym razie możesz zostać na lodzie.
Czytaj również: Ten olej wspomaga produkcję kolagenu. Wcieraj go w twarz, by pożegnać zmarszczki
Nie martw się, nadanie bagażu do sanatorium to niewysoki koszt, biorąc pod uwagę wygodę, która wiąże się z tym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że ceny różnią się w zależności od firmy, z której korzystasz.
Zazwyczaj za 20 kg standardową przesyłkę kurierską zapłacić trzeba około 30-40 zł (u przewoźników DHL, UPS, DPD czy InPost). Dobrze wybierz firmę kurierską, porównując ceny za wagę czy wymiary i opinie klientów.
Zazwyczaj im więcej kilogramów albo centymetrów, tym wyższa kwota. Naturalnie przesyłki zagraniczne są też droższe od krajowych. Udogodnienia tj. ubezpieczenie walizki czy doręczenie do konkretnej godziny są dodatkowo płatne. Podobnie jak nadanie przesyłki w weekend, dlatego lepiej zrób to w ciągu tygodnia.
Zobacz też:
Każda babcia miała go w spiżarni. Leczy przeziębienie i przyspiesza odchudzanie
Wietrzysz pościel na balkonie? Sprawdź, jak dobrze robić to zimą
Poprawia kondycję i wysmukla ciało. Ćwicz 30 minut kilka razy w tygodniu, by zgubić boczki