Reklama
Reklama

Jaką odmianę jabłek kupujesz? Te uważane są za najzdrowsze

Jabłka to dla wielu osób ulubione owoce. Są łatwo dostępne i ponadto bez problemu można z ich dobrodziejstwa korzystać przez cały rok. Aby czerpać jak najwięcej z jedzenia jabłek, warto wiedzieć, po którą odmianę najlepiej sięgać. Okazuje się, że niektóre są zdecydowanie lepszym wyborem aniżeli inne. Która odmiana jabłek jest najzdrowsza?

Jabłka to w Polsce jedne z najbardziej lubianych owoców. Wykorzystywane są na różne sposoby, choć zdaniem wielu, najlepiej smakują surowe. Można z nich jednak przygotować pyszną szarlotkę, dżem, sok i wiele innych ciekawych przetworów. Decydując się na smaczne zajadanie się jabłkami, dobrze wiedzieć, którą odmianę najlepiej wybrać.

Zwłaszcza że wybór może nie być wcale taki prosty. Na świecie jest ponad 10 tysięcy odmian jabłek. W samej Polsce zarejestrowanych jest ponad 70 odmian jabłoni. Wobec czego zdecydowanie jest w czym przebierać. Jak więc wybrać te najzdrowsze? 

Jabłka to samo zdrowie. Która odmiana jest najzdrowsza? 

Jabłka w Polsce są ogólnodostępne przez cały rok i można znaleźć je w niemal każdym sklepie spożywczym w całkiem rozsądnych cenach. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób po nie sięga. To jednak niejedyne zalety jabłek. Te przede wszystkim zachwycają swoim smakiem, a także właściwościami zdrowotnymi.  

Owoc ten obfity jest w cenne dla organizmu składniki odżywcze. Jabłka bogate są w witaminę A, C, a także witaminy z grupy B. Ponadto dostarczają organizmowi również minerały, takie jak, chociażby potas.  

Jabłka to również dobry wybór na diecie, ponieważ są niskokaloryczne. Dla wielu osób stanowią smaczną i zdrową przekąskę podczas odchudzania. Ponadto jabłka dostarczają sporej ilości błonnika, dzięki czemu wspomagają regulacje procesów trawienia. Zapobiegają również zaparciom.

Jakie jeszcze właściwości zdrowotne posiadają jabłka? Jest ich cała masa. Na przykład owoce te zmniejszają wchłanianie cholesterolu, dzięki czemu chronią organizm przed miażdżycą. Okazują się być pomocne również w przypadku innych dolegliwości. Zaleca się więc włączenie jabłek do codziennej diety.  

Przeczytaj również: Nowe warzywo w polskich sklepach. Ma masę witamin, a kosztuje kilka złotych

Która odmiana jabłek jest najlepsza? Wszystko zależy od potrzeb   

Zdając sobie sprawę z tego, jak jabłka są zdrowe, w głowie rodzi się kolejne pytanie, jaka odmiana jabłek jest najlepsza? Okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie są potrzeby i czego tak naprawdę w owocu szukamy

Każda odmiana jabłek ma swoje unikalne właściwości oraz cechy. Na przykład dużą zawartość witaminy C zawiera odmiana Ligol, wobec czego warto po nią sięgać, chcąc poprawić swoją odporność.  

Ponadto dobre są również takie odmiany jak Jonagold, która cechuje się dużą zawartością antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Odmiana Granny Smith to duża zawartość błonnika, a mała ilość cukru, wobec czego to dobry wybór w czasie odchudzania. 

Jakie jeszcze odmiany uchodzą za zdrowe jabłka? Kwaśna Antonówka oraz Szampion również mogą być dobrym wyborem. Nie można zapomnieć o popularnej odmianie Gala, którą cechuje duża zawartość witaminy C i A. Jak widać, każda odmiana jabłek to skarbnica wartości odżywczych, dlatego bez względu na nią, warto regularnie sięgać po jabłka, bo niosą ze sobą wiele korzyści.  

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | zakupy