Reklama
Reklama

Jak wyeliminować wilgoć w szafie? Wystarczy, że masz w domu ten składnik

Wilgoć w szafie objawia się wydobywaniem z niej nieprzyjemnego zapachu. Aby wyeliminować to zjawisko, możemy użyć kuchennych produktów, jakimi są sól lub ocet krystaliczny. Umieszczenie ich w szafie jest zapomnianą, lecz skuteczną metodą.

Zapach wilgoci osiadający na ubraniach nie należy do przyjemnych. Niestety jest również trudny do usunięcia. Aby mu zapobiec, należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków do przechowywania odzieży w szafie lub garderobie. 

Wilgoć w szafie

Szafy, szczególnie te nowe wymagają regularnego odświeżania, w przeciwnym wypadku możemy mieć do czynienia z wilgocią. Wilgoć w szafie powstaje przez zbyt rzadkie usuwanie kurzu lub innych zanieczyszczeń bądź przez umieszczanie w jej wnętrzu przedmiotów o dużej wilgotności. Przyczyną wilgoci w szafie może być również wilgotny klimat w domu

Unoszący się we wnętrzu szafy zapach wilgoci jest objawem niewłaściwej wentylacji szafy lub całego mieszkania. Niestety problem ten nie zniknie sam, musimy użyć środków niwelujących wilgoć z szafy. Warto zastosować domowe metody przy użyciu tanich produktów, które w mgnieniu oka poradzą sobie z tym problemem. 

Sól lub krystaliczny ocet na wilgoć w szafie

Specjalistyczne środki na pochłanianie wilgoci z szafy, warto zastąpić domowymi składnikami z kuchni, które posłużą jako odświeżacze powietrza. Mowa o soli lub krystalicznym occie. Te dwa produkty działają jak pochłaniacze wilgoci. Jak je stosować?

Jedyne co musimy zrobić, to umieścić w szafie, na półkach z ubraniami miseczkę z solą lub krystalicznym octem. W celu uzyskania lepszych efektów warto powtarzać ten trik regularnie. Sposób z solą lub krystalicznym octem możemy zastosować nie tylko w szafie, ale również w komodzie, w której trzymamy małe przedmioty czy pościel. 

Sól wykazuje właściwości chłonne, dlatego idealnie eliminuje wilgoć, szczególnie z zamkniętych miejsc, jakimi są szafy. Z kolei zawarte w occie kwasy skutecznie zatrzymują narastanie pleśni, a także usuwają nieprzyjemny zapach powodujący wilgoć w szafie czy mieszkaniu. 


Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby