Reklama
Reklama

Jak oszczędzać na ogrzewaniu? 3 sposoby, przy których nie musisz marznąć

Rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym potrafią przyprawić o zawrót głowy. O obniżenie tych kosztów warto zadbać z wyprzedzeniem. Można na przykład zainwestować w uszczelnienie okien i drzwi. Istnieją jednak również tanie i proste sposoby na to, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Poznaj sprawdzone triki.

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Patent z piekarnikiem

Ogrzewanie mieszkania piekarnikiem to rozwiązanie, które warto wybrać po zakończonym pieczeniu. Patent ten może zdziałać cuda i sprawić, że rachunki za ciepło będą odrobinę niższe. Wystarczy po pieczeniu zostawić uchylone drzwi piekarnika. Dzięki temu, że piekarnik nie będzie zamykany od razu, ciepło rozprzestrzeni się po pomieszczeniach.

Czytaj również: Jak przygotować grzejnik do rozpoczęcia sezonu? Zrób to, a twój portfel ci podziękuje

Sposób na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Odkryj grzejnik

Jeśli chcesz zminimalizować utratę ciepła przez okna i tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie, po zmroku zasłaniaj okna roletami lub zasłonami. Pamiętaj, by zasłony nie zasłaniały kaloryfera, ponieważ negatywnie to wpłynie na jego efektywność. Bezpośrednio przed grzejnikami nie powinno się także stawiać mebli.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu? Nie przesadzaj z temperaturą

Na początek warto określić, czy w mieszkaniu jest odpowiednia temperatura, a w kontekście oszczędzania — czy nie jest zbyt wysoka. Według ogólnych zaleceń temperatura w mieszkaniu powinna wynosić między 18 a 22 st. C i taka jest najzdrowsza również zimą. Należy więc sprawdzić, jak ustawić optymalną temperaturę na termostacie kaloryfera. Jeśli w naszym mieszkaniu jest cieplej, warto przykręcić kaloryfer — nasz portfel nam podziękuję.

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby