Domowy środek na pleśń w łazience. Wystarczy spryskać i ściany znów będą czyste
Powstający na ścianie grzyb to zmora wielu osób. Jego źródłem często jest zbyt wysoka wilgotność powietrza. Czy da się pozbyć pleśni za pomocą domowych sposobów? Okazuje się, że istnieje pewna metoda, dzięki której można szybko i skutecznie zażegnać problem z grzybem. Sprawdź, jak usunąć grzyb ze ściany.
Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego na jednej ze ścian, suficie bądź w rogu pomieszczenia powstaje grzyb. Tego rodzaju sytuacja najczęściej wiąże się z nieodpowiednią cyrkulacją powietrza w danym wnętrzu. Efektem braku wietrzenia pokoju może być narastająca wilgoć, a co za tym idzie – powstająca pleśń.
Pojawianie się grzyba na ścianie może być również spowodowane przez poszczególne elementy konstrukcyjne domu, a konkretniej – przez ich przeciekanie. Źle wykonana izolacja przeciwwilgociowa także jest przyczyną powstającej w mieszkaniu pleśni.
Grzyb obecny na ścianie może być źródłem problemów zdrowotnych domowników. Toksyny, takie jak pleśń, zwykle powodują bóle głowy, osłabienie czy infekcje skórne. Z tego względu warto w porę zareagować na pojawiającego się na ścianie grzyba. W jaki sposób skutecznie go usunąć?
Jednym z domowych sposobów jest przygotowanie pewnego specyfiku z octu, wody oraz... olejku z drzewa herbacianego. Ta metoda została przedstawiona na Tik Toku przez profil homeair.polska.
Do wykonania środka przeciwko grzybowi na ścianie potrzebne jest:
- 50 ml octu;
- 50 ml wody;
- 10 kropli olejku z drzewa herbacianego.
Wszystkie składniki preparatu należy połączyć w spryskiwaczu. Następnie wystarczy spryskać miejsce zaatakowane przez grzyba i zostawić je na około 30 minut. Po tym czasie należy ubrać jednorazową rękawiczkę i zmyć pleśń za pomocą gąbeczki. Warto pamiętać, żeby podczas sprzątania dość często płukać gąbeczkę w wodzie. Po przeprowadzonym usuwaniu grzyba ze ściany warto wysuszyć wyczyszczone miejsce za pomocą suszarki do włosów.
Zobacz też:
Nie tylko naczynia. Te rzeczy również możesz myć w zmywarce
Pijesz wodę z kiszonych ogórków? Sprawdź, czy jest tak zdrowa, jak mówią