Reklama
Reklama

Domowy środek do czyszczenia łazienki. Jeden składnik i wszystko lśni

Już niedługo rzucimy się w wir świątecznych obowiązków. Sprzątanie, gotowanie i szukanie prezentów zajmują mnóstwo czasu. Znamy jednak trik, który pomoże w jego zaoszczędzeniu na czyszczeniu łazienki. Dzięki niemu będzie czysta i lśniąca.

Sprzątanie mieszkania przed świętami zajmuje najwięcej czasu, dlatego warto mieć plan i nie zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę. Dzięki domowym sposobom sprzątanie domu może być o wiele szybsze. Podpowiadamy, jak w mgnieniu oka posprzątać łazienkę. Wypróbuj sok cytrynowy i oliwkę dla dzieci. Ich działanie pozytywnie zaskakuje. 

Płyn z sokiem cytrynowym jako naturalny detergent do łazienki

Do posprzątania łazienki musimy zaopatrzyć się w detergent, który pomoże usunąć brud, kurz i kamień bez konieczności szorowania. Zazwyczaj kupujemy środki czystości w sklepach, jednak co w sytuacji, gdy nagle skończy się któryś z nich? W takim przypadku warto poznać przepis na domowy płyn.

Naturalny i skuteczny płyn do czyszczenia łazienki możemy wykonać z octu. Niestety większość osób nie toleruje jego zapachu. W związku z tym warto samodzielnie zrobić płyn z soku cytryny, który fantastycznie pachnie. Wystarczy wymieszać pół litra ciepłej wody z wyciśniętym sokiem z dużej cytryny. Tak powstałą mieszankę przelewamy do butelki z atomizerem. Dzięki temu wygodnie i skutecznie doczyścimy zabrudzenia w brodziku, kabinie prysznicowej czy na kafelkach.

 

Oliwka dla dzieci na kamień z armatury

Kiedy wysprzątaliśmy łazienkę przed świętami płynem z soku cytrynowego, to w drugiej kolejności warto zadbać, aby efekt czystości utrzymał się jak najdłużej. Okazuje się, że pomoże w tym oliwka dla dzieci, która również zachwyca swoim zapachem. Jak czyścić nią armaturę?

Musimy wylać kilka kropel na kran, słuchawkę prysznicową oraz na kabinę i dokładnie wyczyścić ich powierzchnię za pomocą miękkiej ścierki. Uzyskamy lśniący efekt, ale także odpowiednio zabezpieczymy armaturę. Dzięki tłustej i niewidocznej warstwie naturalnego środka woda nie będzie osiadać i przez długi czas nie zobaczymy osadu z kamienia np. na kranie.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | triki | domowe sposoby