Reklama
Reklama

​Domowy dyfuzor zapachowy za kilka złotych. Wystarczy, że włożysz to do garnka

Każdy z nas lubi, gdy w domu czuć piękny zapach. Szczególnie jesienią i zimą, gdy za oknem coraz częściej obserwujemy deszcz, a dni są szare i przygnębiające. Na szczęście nie trzeba wydawać milionów monet na dostępne w sklepie gotowce. Sprawdź, jak w kilka chwil przygotować domowy dyfuzor zapachowy.

Do przygotowania domowego dyfuzora zapachowego najlepiej nada się po prostu pustego opakowanie po zużytym produkcie. Jeśli go nie mamy to spokojnie i bez przeszkód przygotujemy go z dostępnych w domu elementów.

Domowy dyfuzor zapachowy — lista potrzebnych rzeczy

Do przygotowania własnego dyfuzora zapachowego potrzebna będzie przede wszystkim buteleczka i patyczki. Najlepiej sprawdzą się te po zużytym wcześniej produkcie, ale nie musimy specjalnie biec do sklepu, jeśli go nie mamy, bo to by się mijało z celem. W takim przypadku najlepiej wykorzystać buteleczkę po perfumach lub inne małe, szklane opakowanie oraz zwykłe rattanowe patyczki. Do przygotowania wkładu do dyfuzora potrzebne będzie:

  • 0,5 litra wody,
  • 3 plasterki pomarańczy,
  • kora cynamonu,
  • gałązka rozmarynu,
  • 6 goździków,
  • kilka kropel olejku waniliowego,
  • 1 łyżka oliwy z oliwek.

Do garnka wlewamy wodę, dodajemy plasterki pomarańczy, cynamon, rozmaryn, goździki oraz olejek waniliowy. Całość mieszamy, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez pół godziny. Po tym czasie odstawiamy do lekkiego wystudzenia. Do wcześniej przygotowanej buteleczki wlewamy oliwę oraz dopełniamy przygotowaną wcześniej mieszanką. Wkładamy patyczki i gotowe.

Sprawdź również: Domowa mikstura na zatoki. Szybko ułatwi oddychanie

Jak działa dyfuzor zapachowy?

Kluczowym elementem w działaniu dyfuzora zapachowego są patyczki. Znajdujący się w pojemniku płyn w żaden sposób nie jest podgrzewany, bo mogłoby to negatywnie wpłynąć na jego właściwości. Ciecz jest przenoszona z wnętrza pojemnika w górę patyczka, gdy następuje jego nasączanie. Tam przekształca się ona w parę wodną, która roznosi się po pomieszczeniu, a wraz z nią zapach. Domowy dyfuzor zapachowy jest więc nie tylko tanim, ale również zdrowym i ekologicznym rozwiązaniem.

Zobacz też:

Przypaliłeś żelazko? Wystarczy, że posypiesz tym deskę, a będzie jak nowe

Są zdrowe i smaczne, a jednak nie każdy powinien je jeść. Komu mogą szkodzić?

Tak zimą trzepały dywany nasze babcie. Sekret tkwi w jednym szczególe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki