Domowy dyfuzor zapachowy za kilka złotych. Wystarczy, że włożysz to do garnka
Każdy z nas lubi, gdy w domu czuć piękny zapach. Szczególnie jesienią i zimą, gdy za oknem coraz częściej obserwujemy deszcz, a dni są szare i przygnębiające. Na szczęście nie trzeba wydawać milionów monet na dostępne w sklepie gotowce. Sprawdź, jak w kilka chwil przygotować domowy dyfuzor zapachowy.
Do przygotowania domowego dyfuzora zapachowego najlepiej nada się po prostu pustego opakowanie po zużytym produkcie. Jeśli go nie mamy to spokojnie i bez przeszkód przygotujemy go z dostępnych w domu elementów.
Do przygotowania własnego dyfuzora zapachowego potrzebna będzie przede wszystkim buteleczka i patyczki. Najlepiej sprawdzą się te po zużytym wcześniej produkcie, ale nie musimy specjalnie biec do sklepu, jeśli go nie mamy, bo to by się mijało z celem. W takim przypadku najlepiej wykorzystać buteleczkę po perfumach lub inne małe, szklane opakowanie oraz zwykłe rattanowe patyczki. Do przygotowania wkładu do dyfuzora potrzebne będzie:
- 0,5 litra wody,
- 3 plasterki pomarańczy,
- kora cynamonu,
- gałązka rozmarynu,
- 6 goździków,
- kilka kropel olejku waniliowego,
- 1 łyżka oliwy z oliwek.
Do garnka wlewamy wodę, dodajemy plasterki pomarańczy, cynamon, rozmaryn, goździki oraz olejek waniliowy. Całość mieszamy, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez pół godziny. Po tym czasie odstawiamy do lekkiego wystudzenia. Do wcześniej przygotowanej buteleczki wlewamy oliwę oraz dopełniamy przygotowaną wcześniej mieszanką. Wkładamy patyczki i gotowe.
Sprawdź również: Domowa mikstura na zatoki. Szybko ułatwi oddychanie
Kluczowym elementem w działaniu dyfuzora zapachowego są patyczki. Znajdujący się w pojemniku płyn w żaden sposób nie jest podgrzewany, bo mogłoby to negatywnie wpłynąć na jego właściwości. Ciecz jest przenoszona z wnętrza pojemnika w górę patyczka, gdy następuje jego nasączanie. Tam przekształca się ona w parę wodną, która roznosi się po pomieszczeniu, a wraz z nią zapach. Domowy dyfuzor zapachowy jest więc nie tylko tanim, ale również zdrowym i ekologicznym rozwiązaniem.
Zobacz też:
Zamszowe buty czyść tylko w ten sposób. Usuniesz brud i nie uszkodzisz materiału
Seniorzy potrzebują tej witaminy. Niedobory są powszechne
Więcej nie kupisz kostek do zmywarki. Zrobisz je za grosze w domu, a naczynia będą lśnić