Reklama
Reklama

Dodaj odrobinę do prania, a ręczniki będą śnieżnobiałe. Masz go w kuchennej szufladzie

Białe ręczniki to stały element wyposażenia każdej łazienki. Ich klasyczny i elegancki wygląd nadaje łazience charakter. Problem pojawia się wtedy, kiedy ręczniki szarzeją lub żółkną. Czy można temu zapobiec? Sprawdź, w jaki sposób ochronić się przed niepotrzebnym kupowaniem nowych akcesoriów do łazienki.

Problem żółknięcia białych ręczników jest dość popularny. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można mu zapobiec.

Dlaczego ręczniki żółkną?

Istnieje kilka przyczyn, przez które ręczniki żółkną i szarzeją. Jedną z najczęstszych, ale jednocześnie najprostszych do wyeliminowania jest pranie białych ręczników z innymi kolorami.

Innym powodem żółknięcia może być złe przechowywanie. Brud, kurz, wilgoć sprawiają, że materiał traci swój kolor i staje się żółty lub szary. Korzystanie z białego ręcznika również może się przyczyniać do utraty jego barwy. Martwy naskórek, który pozostaje na ręczniku po wytarciu ciała, również gromadzi się we włóknach i przyczynia się do powstawania przebarwień.

Jak wybielić ręczniki?

Na szczęście są sposoby, dzięki którym nawet pożółkły materiał może znowu pięknie się prezentować.

Zabieg rozjaśniający ręczniki zakłada użycie kwasku cytrynowego. 3 łyżki kwasku dokładnie mieszamy na początku z niewielką ilością wody, tak aby nie było grudek. Następnie roztwór wlewamy do średniej miski z wodą. Po ponownym zamieszaniu do miski wkładamy ręczniki. Należy je pozostawić na co najmniej kilka godzin. Po tym czasie wrzucamy je do pralki i nastawiamy program z wyższą temperaturą. Już po wyciągnięciu ręczników z pralki będziesz mógł zauważyć efekty wybielania.


Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki