Reklama
Reklama

Ćwiczysz na orbitreku? Tyle możesz schudnąć w ciągu miesiąca

Ćwiczenie na orbitreku to jedna z przyjemniejszych aktywności fizycznych, która poprawia kondycję, oczywiście przy regularnym treningu. Wiele osób zastanawia się, czy da się schudnąć podczas tego ćwiczenia? Zobacz, jak zmieni się twoje ciało, gdy będziesz ćwiczyć przez miesiąc.

Ćwiczenie na orbitreku nie tylko poprawia kondycję, ale też modeluje sylwetkę. Okazuje się, że przy regularnym treningu można zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto ta aktywność fizyczna może być zbawienna dla osób borykających się z problemami stawów lub będących w trakcie rekonwalescencji. Sprawdź najważniejsze informacje o orbitreku. 

Czy można schudnąć podczas treningu na orbitreku?

Orbitrek, nazywany trenażerem epileptycznym lub crosstrainerem, jest urządzeniem angażującym prawie wszystkie grupy mięśni. Osoby odchudzające się powinny regularnie korzystać z orbitreka. Ćwiczenia zaleca się również osobom z problemami stawów, a także tym wracającym do zdrowia po kontuzji. 

Crosstrainer przyczynia się do spadku wagi, jednak tylko przy regularnym treningu. W trakcie 30 - minutowej sesji możemy spalić nawet 300 kalorii

Co daje ćwiczenie na orbitreku?

Ćwiczenie na orbitreku pozwala nie tylko spalić sporo kalorii, ma także inne korzyści dla naszego zdrowia. Do najważniejszych z nich należy:

  • wspomaganie pracy układu sercowo - naczyniowego;
  • modelowanie nóg - wzmacnianie mięśni czworogłowych, pośladków, bioder i ścięgień podkolanowych;
  • wzmacnianie mięśni i stawów.

Ponadto trening na crosstrainerze jest przyjemny i mało odczuwalny. Wszystko dlatego, że nie występują wstrząsy bądź skoki. 

Ile można schudnąć podczas treningu na orbitreku?

Spalanie kalorii podczas treningu na orbitreku zależy od wielu czynników. Zaliczamy do nich styl życia, dietę, nawyki żywieniowe, gospodarkę hormonalną, ilość i jakość snu, stosowane używki, a nawet stres. 

Osoba, która dotychczas nie była aktywna fizycznie, jednak postanowiła zacząć ćwiczyć na orbitreku, schudnie dość szybko. Zazwyczaj jest to jednak utrata nagromadzonej wody w organizmie. Pamiętajmy, że odchudzanie to długotrwały proces. 

Zdrowa osoba, ćwicząca na orbitreku 30 minut dziennie trzy razy w tygodniu może schudnąć nawet 4 kg (0,5-1 kg na tydzień). Warto wybrać się na konsultację do trenera personalnego i dietetyka, którzy pomogą ułożyć plan treningowo - żywieniowy. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Odchudzający napój kawowy. Dzięki tej przyprawie boczki znikną

Miesięczne wyzwanie z orbitrekiem

Przedstawiamy plan treningowy na orbitreku obejmujący 4 tygodnie. Co stanie się z ciałem, gdy będziemy ćwiczyć trzy razy w tygodniu po 30 minut, spalając 300 kalorii?

W pierwszym tygodniu ćwiczeń na orbitreku poczujemy się lżejsi, a to głównie za sprawą utraty wody z organizmu. Treningi będą efektywniejsze, jeśli trochę zmienimy dietę. 

W drugim tygodniu treningu dostrzeżemy pierwsze zmiany w naszym ciele, dalej będziemy czuć się lekko. Ponadto mięśnie przyzwyczają się do ćwiczeń, a więc nie będą aż tak zmęczone. W tym czasie warto wdrożyć interwały. 

W trzecim tygodniu z trenażerem epileptycznym możemy doświadczyć demotywacji, gdy zobaczymy, że waga stoi w miejscu. Powinniśmy jednak cierpliwie dążyć do celu. Zauważymy poprawę jakości snu i szybsze zasypianie

W czwartym tygodniu aktywności na orbitreku zauważymy zmianę w wyglądzie ud i brzucha. Te części ciała będą bardziej wymodelowane, stracimy tkankę tłuszczową, odsłaniając mięśnie. 

Ćwiczenia na orbitreku nie muszą zakończyć się po miesiącu. Możemy dalej kontynuować treningi, uwzględniając odpowiednią dietę i nawodnienie organizmu. 

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie