Reklama
Reklama

Chcesz pozbyć się zanieczyszczeń z mieszkania? Pomogą ci w tym... firanki

Mało kto wie, że powietrze w domu także może być zanieczyszczone poprzez smog czy różne alergeny. Na szczęście możemy temu zaradzić, nie tylko stosując oczyszczacze powietrza, czy inne domowe sposoby, ale po prostu wieszając firanki w oknie. Jak to możliwe? Wyjaśniamy, w jaki sposób oczyszczają one nasze powietrze.

Zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na zdrowie. Warto więc wiedzieć, jak oczyszczać je w swoim domu, aby nie przebywać długotrwale wśród toksyn. Jednym z nietypowych sposobów walki z zanieczyszczeniami są firanki. Jak mogą one pomóc w oczyszczaniu powietrza?

Zanieczyszczenia w domu - jak wpływają na nasz organizm?

W naszych domach oraz mieszkaniach powietrze może być zanieczyszczone. Wynika to między innymi z tego, że wraz z nadejściem cieplejszych dni, coraz częściej otwieramy nasze okna. Wtedy to do pomieszczeń przedostają się różnego rodzaju alergeny, spaliny oraz inne toksyny.

Takie zanieczyszczenia mogą znacząco wpływać na nasze zdrowie. Przyczyniają się one do między innymi do trudności z zasypianiem oraz oddychaniem. Dodatkowo u niektórych osób mogą one powodować zaostrzenie się alergii, a nawet potęgować objawy astmy. Co więcej, długotrwałe przebywanie w zanieczyszczonym pomieszczeniu może także wpływać na nasze ogólne samopoczucie oraz nastrój.

W jaki sposób możemy pozbyć się zanieczyszczonego powietrza?

Wiele osób chcąc oczyścić powietrze w domu, postanawia zakupić profesjonalny oczyszczacz. Aktualnie w sklepach możemy dostać wiele różnych modeli, różniących się między sobą cenami, wielkością oraz funkcjami. Jednak możemy także skorzystać z naturalnych oczyszczaczy, czyli roślin, które wchłaniają zanieczyszczenia oraz toksyny. Zaliczamy do nich między innymi bluszcz, paproć czy skrzydłokwiat.

Warto także pamiętać o dbaniu o prawidłową wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo, aby nie wdychać kurzu, powinniśmy zatroszczyć się o częste mycie podłóg oraz regularne sprzątanie powierzchni, na których najczęściej osiada zanieczyszczenie.

Czytaj również: Zmieszaj z solą i pastą do zębów. Więcej nie kupisz drogiego mleczka do czyszczenia łazienki

Firanki usuwające zanieczyszczenia - jak działają?

Istnieje również inny dość nietypowy sposób na oczyszczanie powietrza w swoim domu. Okazuje się bowiem, że możemy kupić firanki, posiadające zdolność filtrowania powietrza. Działanie to zawdzięczają one materiałom, z których zostały uszyte.

Kluczową rolę odgrywa tu foto-katalityczna tkanina, działająca na zasadzie fotosyntezy rośliny. Potrafi ona skutecznie redukować zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowo materiał przetwarza je w wodę oraz w dwutlenek węgla.

Jednak, aby mogło dojść do tego procesu, niezbędne są promienie słoneczne. Dobrą informacją jest także to, że nie tylko nowoczesne firany posiadają taką funkcję. Okazuje się, że oczyszczać powietrze mogą także firanki mające w swoim składzie włókna bambusowa oraz te, które posiadają powłokę antyalergiczną.

Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki