Reklama
Reklama

Chcesz kupić najlepsze perfumy? Wybierz się do drogerii o tej porze dnia

Perfumy to produkt, który jest dla nas małym luksusem. Oczywiście można bez nich żyć, ale ich zapach upiększy naszą codzienność i uczci wyjątkowe okazje. Ilość kompozycji zapachowych w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. Jak wybrać najlepsze dla siebie perfumy? Trzymaj się kilku zasad - ważna jest nawet pora dnia.

Jak wybrać najlepsze perfumy? Daj sobie czas 

Wybór najlepszych perfum to niełatwe, a przy tym czasochłonne zadanie. Zarezerwuj sobie na to dwie godziny. W perfumerii będziesz wybierać, rozmawiać z konsultantkami, sprawdzać różne zapachy. Warto wizytę w sklepie rozłożyć na raty - na przykład spryskać się wodą toaletową, pójść na zakupy i wrócić po jakimś czasie. Jeśli w tym czasie zapach będzie ci przeszkadzał, nie kupuj go.  

Okazuje się, że ważna jest nawet pora dnia, w jakiej wybierzesz się po perfumy. Najlepiej, by były to godziny dopołudniowe. Wtedy nasze zmysły nie są jeszcze zmęczone. Poza tym o tej porze nie ma w sklepach zbyt wielu klientów. Zakupy zrobisz w spokoju, a osoby pracujące w sklepie poświęcą ci więcej uwagi.  

Ogranicz sobie wybór, nos ci podziękuje 

W perfumerii na początku wybierz cztery zapachy. Możesz poprosić o pomoc konsultantki obecne w sklepie. Licz się z tym, że zadadzą pytanie dotyczące kompozycji zapachowych, których szukasz oraz zapytają o twoje ulubione perfumy. Po wyborze czterech zapachów, które ci odpowiadają, łatwiej ci będzie wybrać ten ulubiony.  

Jeśli zaczniesz biegać po sklepie i wąchać na chybił - trafił wszystkie flakoniki, twój nos szybko się zmęczy. Przestanie rozróżniać niuanse, a skupi się na głównych nutach. A przecież w perfumach czasem to właśnie niuanse decydują o tym, że są wyjątkowe.  

Jak prawidłowo testować perfumy? Zapomnij o kawie i paskach papieru

Żelaznym wyposażeniem każdego sklepu z perfumami są paski papieru i kawa. Paski mają nam pomóc wybrać zapach, możemy je wąchać na miejscu lub zabrać do domu i tam się zdecydować. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł. Wszystkie swoje nuty zapachowe perfumy uwydatnią dopiero pod wpływem ciepła naszej skóry. Znaczenie ma tu również pH skóry, które każdy ma inne. Ono ma wpływ na to, jak zapach będzie się uwalniał na naszym ciele. Dlatego najlepszym miejscem do testowania perfum jest nadgarstek. Jest zawsze ciepły i zawsze możemy zbliżyć go do nosa, by sprawdzić zapach.  

Ziarenka kawy stojące w małych pojemniczkach mają nam pomóc zresetować nos. W założeniu ich wąchanie ma sprawić, że będziemy mogli testować zapachy od nowa. Prawda jest jednak taka, że zapach kawy nie odświeży nam zmysłów. O wiele lepiej sprawdzi się tu krótki spacer.  

Czytaj też: Ten sposób na umycie mopa zdradziła mi koleżanka. Po 10 minutach lśni i pachnie jak kwiecista łąka

Korzystaj z testerów 

Perfumy to niemały wydatek i masz prawo poważnie się przed zakupem zastanowić. Dlatego zawsze pytaj obsługę sklepu o próbki perfum. Zabierzesz je do domu i sprawdzisz trwałość zapachu na twoim ciele oraz to, jakie z czasem uwalnia nuty. Pozwoli to też wyeliminować zapachy, które będą dla ciebie uciążliwe.

Przy okazji testerów warto obalić mit, jakoby były trwalsze niż perfumy pakowane. Nie jest to prawdą. Buteleczki na testery są wybierane spośród innych perfum losowo. Często są to produkty, których opakowania uszkodziły się w transporcie i nie mogą być zaoferowane klientom.  

Wybierając perfumy kieruj się własnym nosem

Często impulsem do zakupu perfum jest reklama. Piękne obrazy i widok znanych aktorek ma nas przekonać, że bez tego zapachu nie możemy żyć. Owszem, możesz dać się skusić reklamie, ale najpierw przetestuj perfumy. Dopiero taka próba da ci obraz, czy dany zapach rzeczywiście jest dla ciebie odpowiedni. 

Innym błędem częstym przy wyborze perfum jest kierowanie się tym, jak pachną na kimś innym. Każdy z nas ma inne pH skóry. Może się zdarzyć, że perfum, który pięknie pachniał na koleżance, na naszej skórze wypadnie blado. Jeśli podobają ci się perfumy przyjaciółki, poproś ją, byś mogła się nimi spryskać. W ten sposób sprawdzisz, jak zapach będzie reagował w zetknięciu z twoim ciałem. 

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy