Reklama
Reklama

Chcesz kupić klimatyzator? Ekspert podpowiada, na co zwrócić uwagę

Wraz z początkiem lata, wiele osób postanawia zaopatrzyć się w klimatyzator. Inwestycja w owe urządzenie to jeden ze sposobów radzenia sobie z wysokimi temperaturami. O czym pamiętać kupując klimatyzator do domu lub mieszkania? Okazuje się, że istnieje kilka rzeczy, na które eksperci radzą zwracać uwagę.

O czym pamiętać kupując klimatyzator? Na to trzeba zwrócić uwagę 

W trakcie sezonu letniego wysokie temperatury mogą stać się nie do zniesienia. Z tego względu wiele osób decyduje się na zakup klimatyzatora. Jest to urządzenie, które umożliwia obniżenie temperatury panującej w danym pomieszczeniu.  

Istnieje kilka rodzajów rzeczonego sprzętu. Wyróżniamy między innymi klimatyzatory przenośne oraz stacjonarne. Eksperci wskazują, że to ten drugi rodzaj jest zwykle o wiele bardziej efektywny. Urządzenie montowane na stałe wykazuje się również cichszym działaniem

Warto jednak pamiętać, że zakup stacjonarnego klimatyzatora może wymagać przerabiania okien lub kucia ścian w celu montażu poszczególnych komponentów. Może się to okazać problematyczne w szczególności dla osób, które wynajmują mieszkanie – istnieje bowiem szansa, że właściciel nie wyrazi zgody na tego typu przeróbki.

Przeczytaj też: Upał w pracy. Czy pracownik może wstać i pójść do domu?

Eksperci radzą również zwrócić uwagę na efektywność energetyczną danego urządzenia. Im jest ona wyższa, tym urządzenie może mieć mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną. W wyborze odpowiedniego klimatyzatora może pomóc doświadczony specjalista, który pomoże dobrać sprzęt między innymi pod kątem wielkości danego pomieszczenia. 

Nie tylko klimatyzator. Co jeszcze pomoże na upały?

Okazuje się, że nie tylko klimatyzatory mogą okazać się pomocne w walce z upałami. Jednym z niezwykle popularnych urządzeń, mogącym korzystnie wpłynąć na komfort termiczny, jest wiatrak. Należy ustawić go w miejscu, w którym będzie mógł najskuteczniej cyrkulować powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. Najlepiej usytuować go w pobliżu otwartego okna. 

Niektórzy decydują się również na zakup rolet termoizolacyjnych. Z ich pomocą można skutecznie zaciemnić pomieszczenie i ograniczyć jego nagrzewanie się. Jest to szczególne przydatne w sytuacji, gdy okna w pokoju mają ekspozycję południową

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy