Reklama
Reklama

Brzydki zapach z kosza na śmieci przestanie być problemem. Wystarczy jeden tani produkt z kuchennej szafki

Nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze śmietnika to częsty problem w domach i mieszkaniach. Rozkładające się resztki nie tylko wydzielają obrzydliwą woń, ale mogą również przyciągać szkodniki. Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście częstsze ich wynoszenie, jednak zwykle w śmietniku lądują produkty, które rozkładają się dość szybko. Byłoby to zatem dosyć uciążliwe. Na szczęście wystarczy sięgnąć po pewien popularny produkt, by pozbyć się uciążliwego problemu.

Problem brzydkiego zapachu z kosza na śmieci jest poważniejszy, niż się pozornie wydaje. Rozkładające się resztki wydzielają bowiem toksyny i bakterie, które mogą być groźne dla zdrowia. U bardziej wrażliwych osób mogą nawet spowodować wystąpienie alergii czy infekcji. Gnijące pożywienie przyciąga też szkodniki. Jak sobie poradzić z tym problemem? Na szczęście istnieje dość prosty sposób, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu lub znacznie go osłabić. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Zainwestuj w solidne worki i segreguj śmieci

Rozkładające się pożywienie może przyciągać mrówki, muchy, a nawet karaluchy. Gdy śmietnik jest ulokowany poza domem, może zaś wabić szczury i myszy. Dobrym sposobem, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się nieprzyjemnego zapachu, jest po prostu wybieranie mocnych, wytrzymałych worków. 

W ten sposób minimalizujemy ryzyko przerwania się worka i ewentualnie wycieknięcia z niego cieszy z rozkładającego się pokarmu. Śmieci trzeba też segregować i regularnie wynosić — zwłaszcza gdy wyrzuciliśmy do kosza rzeczy, które szybko się rozłożą i zaczną nieprzyjemnie pachnieć. 

Czytaj też: Planujesz wiosenne mycie okien? Nie każdy moment jest na to dobry 

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze śmietnika? Użyj tego

Soda oczyszczona to produkt, który warto mieć w każdym domu. Łagodzi ukąszenia owadów i objawy infekcji dróg moczowych, nadaje się do wykonania płukanki na obolałe gardło, a także do przygotowania inhalacji pomagającej pozbyć się kataru. Ma też jednak liczne zastosowania jako środek czystości i pomaga pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Z sody oczyszczonej można między innymi wykonać pastę do czyszczenia łazienki czy kuchni. Jeśli wsypiemy na dno pojemnika na śmieci kilka łyżek sody oczyszczonej, pomoże zneutralizować nieprzyjemną woń i pochłonie wilgoć. Odstraszy też insekty.

Sodę oczyszczoną można też dosypać do już wypełnionego w jakiejś części kosza na śmieci. Jeśli nie mamy w domu sody, możemy użyć zamiast niej startych skórek cytryny lub innych cytrusów. Równie dobrze poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem. Trzeba jednak uważać, aby nie dostała się do nich wilgoć, bo gdy zaczną się rozkładać, również i one zaczną wydzielać przykry zapach. 

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | sprzątanie | triki | czyszczenie