Reklama
Reklama

Biegnij do apteki i kup za kilka złotych. W końcu kurz przestanie osadzać się na meblach

Kurz zawsze pojawia się na meblach bez względu czas poświęcany na sprzątanie i częstotliwość przecierania mebli. Najgorsze są okolice przy sprzętach RTV, gdzie powierzchnie są suche. Możemy jednak zapobiec osadzaniu się kurzu dzięki taniemu produktowi z apteki. Wystarczy dodać go do miski z wodą.

Kurz jest mieszanką pyłu, ziaren piasku, materii organicznej i drobnoustrojów. Spędza sen z powiek niejednej gospodyni, ponieważ wygląda nieestetycznie, osadzając się na meblach. Dodatkowo jego obecność w szczególności odczuwają alergicy uczuleni na roztocza. 

Właśnie dlatego musimy niemal codziennie walczyć z kurzem, ponieważ tak często osadza się na suchych powierzchniach. Czas skończyć z codziennym wycieraniem mebli. Kup w aptece niezawodną glicerynę za kilka złotych

Jak zapobiegać osadzaniu się kurzu? Wystarczy kilka kropli gliceryny

Gliceryna ma właściwości nawilżające i natłuszczające, dlatego jest popularna w kosmetyce, farmacji i medycynie. Produkuje się z niej balsamy, kremy, czopki czy leki. Mało kto wie, że można też wykorzystać ją w trakcie sprzątania.

Gliceryna to niezawodny środek do walki z kurzem. Wystarczy dodać kilka kropli tego produktu do miski z ciepłą wodą. Płyn nanosimy na meble za pomocą ściereczki do przecierania powierzchni. Dzięki temu trikowi nie będziemy musieli aż tak często czyścić mebli. 

Nie tylko gliceryna. Inny, domowy sposób na kurz

Gliceryna to nie jedyny środek, dzięki któremu kurz przestanie osadzać się na meblach. Możemy również przygotować kwas na bazie skórek owoców i octu. Jak go zrobić?

Wystarczy zanurzyć skórki owoców w 0,5 l octu i odstawić na kilka dni. Po tym czasie przelewamy płyn do butelki ze spryskiwaczem i spryskujemy zakurzone meble. Na koniec przecieramy je ściereczką do czyszczenia powierzchni. 

Zarówno glicerynę, jak i ocet ze skórkami owoców możemy wykorzystać nie tylko do czyszczenia mebli. Te dwa środki sprawdzą się także w przypadku mycia szyb w oknach, luster, a nawet kafli czy podłóg. Nasz cały dom będzie lśnił z czystości, a my zaoszczędzimy pieniądze na zakupie drogich, nie zawsze skutecznych produktów chemicznych. 

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby