Reklama
Reklama

Będziesz mieć lustra bez smug na Wielkanoc. Zamiast ręcznika papierowego użyj tego, a będą lśniły jak diamenty

Najwyższy czas zacząć przedświąteczne porządki. Przed Wielkanocą dom powinien lśnić czystością, ale pamiętaj, by niepotrzebnie nie utrudniać sobie sprzątania. Zamiast ręcznika papierowego do umycia luster użyj innego produktu, a będą lśniły jak diamenty. Wreszcie zapomnisz o brzydkich smugach, które psują cały efekt.

Przed świętami powinnaś dokładnie wysprzątać całą łazienkę. To właśnie na to pomieszczenie goście zwracają największą uwagę podczas odwiedzin. Nie wystarczy jednak zadbać o higienę w toalecie czy umywalce, które zawsze muszą być idealnie czyste, aby nie gromadziły się w nich zarazki. Przed Wielkanocą warto również porządnie umyć wszystkie lustra. 

Po czyszczeniu często pojawiają się na nich nieestetyczne smugi, a to psuje cały efekt. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, aby doprowadzić je do idealnego stanu. Nie wycieraj go ręcznikiem papierowym, tylko użyj innego produktu, a będą lśniły jak diamenty.

Zamiast ręcznika papierowego do czyszczenia luster użyj tego, a zapomnisz o smugach

Mycie luster będzie prostsze, jeśli wreszcie zapomnisz o wycieraniu ich... ręcznikiem papierowym. Zamiast wydawać pieniądze na produkt jednokrotnego użytku, który w dodatku zostawia smugi na szybach, spróbuj wyczyścić je za pomocą wielorazowej ściereczki z mikrofibry. 

Jest miękka, mniej chropowata i, co najważniejsze, w przeciwieństwie do ręcznika papierowego, nie zostawia na zwierciadle fragmentów włókien. Lepiej domywa zacieki, w efekcie czego lustra wydają się czystsze i bardziej przejrzyste. 

Może cię zainteresować: Po myciu na oknach pojawiają się smugi? Wypoleruj je tym, a teściowa pozazdrości ci lśniących szyb

Domowy sposób na czyszczenie luster. Najlepszy produkt znajdziesz... w szafie

Możesz również wypróbować domowy sposób na umycie luster. Dzięki temu zaoszczędzisz na drogich, przepełnionych chemią płynach i szmatkach do ich czyszczenia. Na początek przygotuj preparat, który zrobisz z wody (najlepiej destylowanej, ale może być także zwykła) i octu, zmieszanych w  proporcjach 4:1. 

Jeśli chcesz, aby twój środek czyszczący pięknie pachnął, możesz również przygotować go na bazie litra wody i 4 łyżek soku z cytryny. Możesz również wypucować zwierciadło za pomocą niewielkiej ilości pianki do golenia. Po prostu wetrzyj ją w powierzchnię i wypoleruj do sucha. 

Niezależnie od wyboru, po umyciu lustra wytrzyj gazetą lub starą pończochą... Produkt z szafy w sypialni świetnie wyłapuje kurz, więc na pewno sprawi, że lustro będzie idealnie czyste, bez smug. Nie będzie również szybko parowało. 

Czytaj również: Muchy nie będą wlatywać do domu. Wystarczy, że spryskasz tym ramy okien                

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | sprzątanie | domowe sposoby | triki