Reklama
Reklama

Banalny sposób na czyszczenie gofrownicy. Zapomnij o zaschniętych resztkach

Na pewno masz w domu gofrownicę albo opiekacz do kanapek. Takie urządzenia pozwalają mocno ograniczyć czas poświęcany na przygotowanie posiłków. Niestety trzeba je regularnie czyścić z zaschniętych resztek jedzenia, a to nie jest wcale takie łatwe. No, chyba że potrafisz zrobić ten domowy środek czyszczący na bazie jednego produktu z kuchennej szafki.

Czyszczenie gofrownicy i opiekacza do kanapek jest konieczne. Powinieneś to robić regularnie, aby zachować higienę podczas przygotowywania kolejnych posiłków. Pamiętaj jednak, że oba urządzenia pokryte są delikatną powłoką ceramiczną lub teflonową, którą można bardzo łatwo zniszczyć

Jeżeli do tego dojdzie, twój sprzęt przestanie nadawać się do użytku. Zatem, jak czyścić gofrownicę, która jest zabrudzona zaschniętymi resztkami tak, aby jej nie uszkodzić? Zamiast wydawać pieniądze na drogą i niebezpieczną chemię, wypróbuj prosty domowy środek czyszczący. Na jego przygotowanie nie wydasz nawet 2 złotych.

Czyszczenie gofrownicy sodą. Tak szybko pozbędziesz się zaschniętych resztek

Czyszczenie gofrownicy sodą pozwoli ci łatwo pozbyć się zaschniętego jedzenia z każdego zakamarka twojego urządzenia. Pamiętaj, aby najpierw odłączyć urządzenie z prądu. Jest to kluczowe dla twojego bezpieczeństwa, ponieważ sprzątaniem będziesz zajmować się na mokro. 

Gdy sprzęt będzie już wyłączony z gniazdka, łatwo usuwalnych zabrudzeń pozbądź się na sucho szczoteczką i wysyp paprochy z gofrownicy. Następnym krokiem, jaki musisz wykonać, jest dokładne namoczenie ściereczki mieszaniną wody z dodatkiem łyżki sody oczyszczonej. 

Materiał zwilżony domowym środkiem czyszczącym rozłóż w brudnej gofrownicy i zamknij ją tak na kwadrans tak, aby zaschniete resztki miały czas się rozpuścić. Przez te 15 minut możesz wyczyścić obudowę urządzenia. A gdy minie czas oczekiwania, po prostu otwórz gofrownicę, przetrzyj ją wilgotną gąbką i wypoleruj papierem.

Inny prosty sposób, jak czyścić gofrownicę. Potrzebny będzie proszek do pieczenia

Istnieje jeszcze jedna prosta metoda, jak czyścić gofrownicę. Tym razem nie odłączaj jej z prądu, tylko przygotuj płynną masę z 1 łyżki sody oczyszczonej, 4 łyżek mąki ziemniaczanej i połowy szklanki wody. Wlej ją do urządzenia dokładnie tak, jakbyś chciał zrobić sobie gofra i włącz je na maksymalnie 5 minut. 

Po upływie czasu wyłącz opiekacz i przy pomocy drewnianych szczypców lub pałeczek (np. do sushi) wyjmij z niego gorący "placuszek", który powinien pięknie wchłonąć zaschnięte resztki jedzenia. Wyrzuć go, a sam opiekacz przetrzyj ręcznikiem papierowym. 

Zobacz też:

Myjesz plastikowe opakowania przed wyrzuceniem do śmieci? Ekspert wyjaśnia, czy trzeba to robić

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby