Reklama
Reklama

Babcia wkłada to do konewki. Podlewanie grządek jest proste, jak nigdy

Konewka to prawdopodobnie jeden z najważniejszych przyborów każdego ogrodnika. Nierzadko zdarza się, że jej końcówka ulega uszkodzeniu bądź najzwyczajniej w świecie gubi się. Okazuje się jednak, że istnieje fantastyczny sposób, który pozwoli na równomierne podlewanie grządek. Wystarczy użyć zwyczajnej... łyżki.

Sposób na równomierne podlewanie roślin. Wystarczy łyżka i konewka

Odpowiednie nawodnienie roślin wchodzących w skład upraw amatorskich to jeden z kluczowych czynników wpływających na ilość i jakość plonu. Jak wiadomo, woda jest niezbędna roślinom do przeprowadzenia wielu reakcji chemicznych (między innymi fotosyntezy). H2O jest istotnym składnikiem zapewniającym ich rozwój i wzrost. Bez wody roślina najzwyczajniej w świecie umiera. 

Właśnie z tego względu warto dbać o regularne podlewanie roślin w ogródku. Do tego celu idealnie nadaje się konewka. Jednak czasem zdarza się, że jej końcówka ulega zniszczeniu bądź się gubi. W takiej sytuacji warto skorzystać z pewnej metody, która umożliwi równomierne podlewanie roślinek. Wystarczy przyłożyć do końcówki konewki łyżkę i przymocować ją za pomocą taśmy lub opasek zaciskowych (popularnych "trytytek"). W ten sposób strumień będzie zdecydowanie szerszy, a samo podlewanie grządek stanie się o wiele prostsze

Jak podlewać rośliny w ogrodzie?

Podlewając rośliny ogrodowe, warto wiedzieć, jak robić to w prawidłowy sposób. Przede wszystkim – wodę powinno się lać bezpośrednio na podłoże. Nadmierne polewanie nadziemnych części rośliny w dłuższej perspektywie może przyczynić się do rozwoju chorób grzybowych (wilgotne środowisko jest idealne dla tych patogenów).

Przeczytaj też: Nigdy nie rób tego podczas podlewania pomidorów. Zmarnieją i będą słabo owocować

A kiedy powinno podlewać się rośliny w ogrodzie? Najlepiej robić to rankiem – wówczas woda nie wyparuje tak szybko z podłoża. Ma to znaczenie szczególnie w okresie wzmożonych upałów. Co więcej, większość ogrodników uważa, że rośliny ogrodowe warto podlewać nieco rzadziej, ale obficiej. W przypadku większych obszarów upraw, warto rozważyć inwestycję w dobrej jakości system nawadniający, który znacząco wpłynie na komfort podlewania ogrodu.

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki