Reklama
Reklama

Zwą ją Perłą Podlasia nie bez powodu. Unikatowa kładka przyciąga turystów jak magnes

Kładka, którą z pewnością można nazwać unikatową. A wszystko przez ciekawą konstrukcję oraz wyjątkowe warunki przyrodnicze. Kładka łącząca dwa brzegi Narwi jest nie byle jaką atrakcją turystyczną, która cieszy się popularnością wśród turystów przybywających do Narwiańskiego Parku Narodowego. Co takiego ma w sobie, że nazywana jest Perłą Podlasia? 

Podlasie pozostaje wciąż mało odkrytym regionem Polski, ale powoli zaczyna się to zmieniać. I słusznie, ponieważ oferuje wyjątkowe miejsca i krajobrazy. Do takich z pewnością należy zaliczyć kładkę znajdującą się na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Dzięki niej można pokonać odległość pomiędzy dwoma brzegami Narwi w wyjątkowy i ciekawy sposób.  

Ruchome platformy łączą Waniewo i Śliwno. Stanowią nie lada atrakcję 

Bagienne tereny mają to do siebie, że pozostają trudnodostępnymi, ale nie w przypadku Narwiańskiego Parku Narodowego. To właśnie tam, bagna można pokonać za pomocą kładki łączącej dwie małe miejscowości — Śliwno i Waniewo. 

Kładka Śliwno-Waniewo powstała w 2009 roku i pomimo burzliwych wydarzeń i zniszczeń, ostatecznie została wyremontowana w 2019 roku i w dobrym stanie służy po dziś dzień. Cała trasa dostępna jest dla odwiedzających, w tym również dla rowerzystów.    

Poprowadzona jest w poprzek doliny Narwi i liczy około kilometra długości. To jednak nie koniec. Chcąc pokonać tę trasę, każdego czeka kilka przepraw za pomocą pływających pomostów zawieszonych na stalowych linkach. 

Może cię zainteresować: To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Podlaska natura na wyciągnięcie ręki  

Na chcących pokonać tę trasę czeka aż 5 przepraw, które stanowią sporą atrakcję, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dlaczego? Ponieważ trzeba je obsłużyć samodzielnie. Wobec tego chcąc dotrzeć na drugą stronę, trzeba przeciągnąć linę, co nie jest trudne, ale wymaga jednak trochę siły.

Im więcej osób na kładce, tym więcej siły potrzeba, aby ją przeciągnąć na drugą stronę. I tak pięć razy, wobec czego, nie można narzekać na nudę podczas przeprawy przez kładkę Śliwno-Waniewo.

Ponadto na trasie mieści się wieża widokowa, a także tak zwane dostrzegalnie, w których można odpocząć po przeciąganiu przeprawy, schować się przed deszczem, a przede wszystkim dostrzegać piękno podlaskiej przyrody.

Kładka stanowi jedną z większych atrakcji całego Narwiańskiego Parku Narodowego, ale warto pamiętać, co na tym terenie jest najistotniejsze, a mianowicie przyroda. Wędrując kładką, nietrudno dostrzec różne gatunki ptaków takie jak kaczki, łabędzie czy gęsi.

Fauna i flora zachwycają tutaj na każdym kroku, dlatego przejście tą kładką będzie nie lada gratką dla osób uwielbiających spędzać czas blisko natury. Będąc na Podlasiu, warto wybrać się, zobaczyć Perłę Podlasia na własne oczy, bo tak właśnie mówi się o kładce Śliwno-Waniewo. 

Przeczytaj również: Miejsce nazwane “osadą widmo”. Leży nad jeziorem i zachwyca widokiem na góry

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | Parki narodowe