Reklama
Reklama

Zniechęcają cię tłumy w Zakopanem? Na ferie wybierz tę tańszą i spokojniejszą miejscowość

Wraz z początkiem ferii zimowych rozpoczął się gorący okres w Tatrach. Miłośnicy jazdy na nartach, jak i zimowych krajobrazów tłumnie przybywają w najwyższe góry Polski. Najczęściej wybór pada na Zakopane. To właśnie ta miejscowość u szczytu gór przeżywa największe oblężenie. Trudno znaleźć tam nocleg, a ceny za usługi zwalają z nóg. Chcesz pojechać na ferie w Tatry? Podpowiadamy, do jakiej miejscowości warto się wybrać, aby odpocząć w rozsądnej cenie i z dala od tłumów.

Okres ferii w Polsce zakończy się 25 lutego. Do tego czasu górskie miejscowości będą notować ogromne liczby turystów, którzy chcą zasmakować prawdziwej zimy w górach. Stoki narciarskie, trasy biegowe, termy czy spektakularne widoki. Powodów, dla których tak wiele osób decyduje się spędzić ferie w górach, jest naprawdę wiele. Co za tym podąża? Korki, duże tłumy i wysokie ceny usług. Czy można wyjechać w polskie Tatry i tego uniknąć?  

Jak ferie w Tatrach to tylko w Zakopanem? Nic bardziej mylnego  

Zakopane to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Chcesz wyjechać na ferie w góry? Zazwyczaj wybór pada właśnie na to miasteczko. Położone u szczytu Tatr jest idealnym punktem wypadowym na szlaki. Oprócz widowiskowych krajobrazów oferuje liczne atrakcje. Za dużą popularnością tej miejscowości podążają również wysokie ceny.  

Ten najpopularniejszy tatrzański ośrodek zimowy nie należy do najtańszych. Chcąc spędzić kilka dni w Zakopanem całą rodziną, trzeba się przygotować na niemałe wydatki. Dodatkowo należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tłumy i korki to codzienność w tym górskim miasteczku.  

Alternatywą może okazać się Białka Tatrzańska, która słynie z największej stacji narciarskiej na Podhalu. Niestety w niej również ceny nie należą do najniższych. Na szczęście do dyspozycji turystów pozostają jeszcze inne miejscowości. Bukowina Tatrzańska zachęca widokami, a przede wszystkim większą przystępnością cenową oraz spokojem. 

Przeczytaj również: To miejsce w Polsce wygląda jak z baśni. Zimą zobaczysz tam spektakularne lodospady

Ta górska miejscowość to mniejsze tłumy i bardziej przystępne ceny  

Miłośnicy nart i snowboardu idealnie odnajdą się w tej miejscowości, mając do dyspozycji wiele tras narciarskich, takich jak Turnia, Mały Kasprowy czy Zwyrtlik. Dodatkowo znalezienie komfortowego noclegu również jest tutaj znacznie prostsze, a przede wszystkim tańsze. Noclegi na Podhalu w przystępnych cenach można znaleźć w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w sąsiadujących z nią miejscowościach.  

To z czego głównie słynie ta miejscowość turystyczna to Termy Bukovina. Dostępne cały rok, zainteresowaniem cieszą się jednak najbardziej zimą. Idealny sposób na wypoczynek dla całej rodziny. Oprócz tego w miejscowości znaleźć można wiele tras widokowych oraz smacznych restauracji.  

Chcąc spędzić zimowe ferie w górach, wcale nie trzeba decydować się na Zakopane. Warto zapoznać się z ofertami innych pobliskich miejscowości. Widoki i górski klimat również będą tam zapewnione. W ferie 2024 warto postawić na tańsze i spokojniejsze górskie miejscowości. Dobrym przykładem tego jest Bukowina Tatrzańska.  

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | góry