Reklama
Reklama

​Zaraz po wejściu do pokoju hotelowego włóż walizki do wanny. Ten trik uratuje cię przed problemami

Wyjazd na wakacje wiąże się z radością, która towarzyszy nam ze względu na możliwość odpoczynku od codzienności. W tym uniesieniu często możemy zapomnieć o kilku szczegółach, co może być dla nas niezwykle kosztowne. Poznaj trik na wkładanie walizek do wanny po wejściu do pokoju hotelowego i dowiedz się, czemu on służy.

Po wejściu do pokoju włóż walizki do wanny. Podziękujesz potem

Na pierwszy rzut oka wkładanie walizek do wanny po wejściu do pokoju hotelowego może wydawać się co najmniej ekscentryczne. Jednak gdy spojrzymy na tę sytuację na chłodno, okaże się, że nie jest to wcale nic dziwnego. To działanie wynika z faktu, że łazienka, a w szczególności wanna lub prysznic, to najdokładniej czyszczone miejsca przez hotelowy serwis sprzątający. Niestety, w szczególności w przypadku obiektów z dużym obłożeniem, reszta pokoju nie zawsze jest tak dokładnie posprzątana. Po wstawieniu walizek do łazienki mamy czas na sprawdzenie reszty pokoju.

Sprawdź również: Karaiby w Europie tylko 2,5 godziny lotu z Krakowa. Białe plaże i turkusowa woda

Gdzie szukać pluskiew?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na okolice łóżka oraz materac. To właśnie w takich wąskich szczelinach najchętniej bytują pluskwy. Te owady żywią się krwią zwierząt ciepłokrwistych, a najchętniej człowieka. Podnieśmy materac, sprawdźmy jego powierzchnię, a także ewentualną nakładkę, które często znajdują się na hotelowych łóżkach. Dopiero gdy stwierdzimy brak zagrożenia, możemy zabrać się za rozpakowywanie walizek. Gdybyśmy położyli je np. w okolicy łóżka przed sprawdzeniem pokoju, narazilibyśmy się na dużo większe ryzyko przejścia pluskiew na nasze ubrania.

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | bagaż